27 stycznia Komenda Główna Policji poinformowała o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla funkcjonariuszy niemal 18 mln sztuk nabojów 9×19 mm Parabellum. Najprawdopodobniej dostawcą zostanie, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., firma Cenzin Sp. z o.o.
Postępowanie przetargowe na zakup 177 797 700 sztuk nabojów 9×19 mm Parabellum zostało ogłoszone 24 grudnia ub.r. Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia, cała dostawa ma zostać zrealizowana do połowy lipca tego roku, a obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie jest okres gwarancji na dostarczony produkt. Ostatecznie w rywalizacji znalazły się dwa podmioty – Cenzin Sp. z o.o. i UMO Sp. z o.o. W obu przypadkach mowa o firmach pośredniczących, które w swojej ofercie mają amunicję różnych producentów. Jak się okazuje, takie zamówienie nie wzbudziło bezpośredniego zainteresowania firm wytwarzających tego typu asortyment.
W momencie otwarcia ofert zamawiający poinformował, że na zakup przygotował budżet 15,8 mln PLN brutto. Oferta Cenzinu opiewa na kwotę 14,2 mln PLN brutto, harmonogram dostaw jest zgodny z zapisami SIWZ, a oferent zapewnia gwarancję o długości 108 miesięcy. Konkurent wycenił swoją ofertę na kwotę 21,2 mln PLN brutto. Dodatkowo komisja przetargowa zwróciła uwagę, że harmonogram dostaw nie spełnia zapisów SIWZ (dostawy miałyby zakończyć się w ciągu 14 miesięcy od podpisania umowy). Także w przypadku UMO gwarancja obejmuje 108 miesięcy od zrealizowania dostaw.
Amunicja 9×19 mm Parabellum jest powszechnie stosowana w Policji, podstawową bronią funkcjonariuszy są pistolety wykorzystujące takie naboje (przede wszystkim P-99 produkowane na licencji w Fabryce Broni Łucznik-Radom Sp. z o.o., a także konstrukcje innych typów). Dodatkowo oddziały kontrterrorystyczne eksploatują pistolety maszynowe rodziny MP5.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Cenzin co to jest?
Po co takie coś utrzymywać w ramach PGZ, nic nie produkują, mam nadzieję że ta amunicja jest Made in Poland, ale pewności nie mam
PGZ to jednak przerost formy nad treścią: kolejna spółka w spółce. Moloch wielki i niemrawy.