Zaloguj

Amunicja snajperska i granatniki kalibru 40 mm dla Policji

Komenda Główna Policji poszukuje dostawców ponad 100 tys. sztuk amunicji przeznaczonej dla strzelców wyborowych. Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

8 stycznia Komenda Główna Policji poinformowała o dwóch kolejnych programach zakupowych, które obejmują ponad 100 tys. sztuk amunicji snajperskiej oraz 98 kompletów jednostrzałowych granatników samodzielnych kalibru 40 mm.


W ramach pierwszego z wymienionych projektów mowa o postępowaniu przetargowym o charakterze otwartym. Zamówienie podzielono na cztery osobne zadania:

  • 50000 sztuk .308 Win. Ruag Swiss P Target (lub równoważnych)
  • 6350 sztuk .308 Win. Swiss P AP (lub równoważnych)
  • 6350 sztuk .308 Win. Swiss P Tactical SFNBT (lub równoważnych)
  • 44400 sztuk 7,62x51 mm NATO z pociskiem FMJ (lub równoważnych)

Amunicja ma trafić do jednostek Policji, które mają w swoich etatach strzelców wyborowych wykorzystujących karabiny dostosowane do użycia powyższej amunicji. Pozwala ona na skuteczne zwalczanie zagrożenia znajdującego się na dystansie około 800 metrów od stanowiska strzeleckiego. Obecnie policyjni kontrterroryści wykorzystują różne typy karabinów wyborowych. W ostatnich latach dostawy obejmowały przede wszystkim automatyczne HK417A2 kalibru 7,62x51 mm. Podmioty zainteresowane dostawą amunicji zamawiającemu mają czas na składanie ofert do 27 stycznia. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie długość gwarancji na dostarczony towar.


W ramach drugiego z wymienionych programów Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Cenzin Sp. z o.o. na dostawę partii 98 sztuk jednostrzałowych granatników samodzielnych kalibru 40 mm. Umowa została zawarta 9 grudnia 2020 roku i ma wartość 535 tys. złotych bez VAT. Postępowanie w sprawie zakupu tego typu uzbrojenia ogłoszono w sierpniu 2020 roku, a ostatecznie zamawiający otrzymał osiem ofert ostatecznych. Obok Cenzin Sp. z o.o. były to BUOS Sp. z o.o., Polski Holding Obronny Sp. z o.o., konsorcjum Agencja Ochrony Kowalczyk Sp. z o.o. wraz z PHU Lechmar Sp. z o.o., UMO Sp. z o.o., Griffin Group S.A. Defence Sp.k., Works 11 Sp. z o.o., Mildat Sp. z o.o.. Kluczem do zwycięstwa była cena oferty – niestety żadna ze stron nie poinformowała o typie granatników, które trafią do policjantów.

 

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc