Zaloguj

Jednostka Wojskowa GROM zamawia amunicję

UMO Sp. z o.o. dostarczy JW GROM partię amunicji 8,6x70 mm .338 Solid. Fot. Dowództwo Generalne RSZ

10 listopada Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie zakupu amunicji 8,6x70 mm z pociskiem .338 Solid przeznaczonej do karabinów snajperskich. To jedno z dwóch postępowań dotyczących zakupów amunicji strzeleckiej dla powyższej jednostki.

Zakup nieokreślonej liczby nabojów 8,6x70 mm z pociskiem .338 Solid został ogłoszony w październiku bieżącego roku. Była to druga próba, poprzednia została unieważniona 28 lipca bieżącego roku - wówczas wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodującej, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie zamawiającego. 10 listopada ogłoszono, że dostawcą amunicji zostanie firma UMO Sp. z o.o. i będzie kosztować 300 tys. złotych brutto. Zgodnie z tradycją nie poinformowano o liczbie zakupionej amunicji. Jest ona wykorzystywana przez strzelców wyborowych uzbrojonych w broń PGM 338 lub Accuracy International AMW-F. Broń tego kalibru wraz z amunicją zyskały na popularności w czasie działań wojennych w Iraku oraz Afganistanie. Pozwalała na zwalczanie personelu na odległości do około 1800 metrów.

W ramach drugiego z postępowań, ogłoszonego w lipcu bieżącego roku i rozstrzygniętego 28 października, firma Kaliber Sp. z o.o. dostarczy nieokreśloną partię amunicji 9x19 mm Luger. W powyższym przypadku brak informacji o wartości oferty oraz liczbie zakupionej amunicji. Jest ona wykorzystywana do strzelania z pistoletów wojskowych kalibru 9 mm oraz pistoletów maszynowych rodziny MP5 znajdujących się na wyposażeniu jednostki.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Jednostka Wojskowa GROM zamawia amunicję”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc