Zaloguj
reklama Helikon-Tex

Jednostka Wojskowa GROM zamawia amunicję

UMO Sp. z o.o. dostarczy JW GROM partię amunicji 8,6x70 mm .338 Solid. Fot. Dowództwo Generalne RSZ

10 listopada Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie zakupu amunicji 8,6x70 mm z pociskiem .338 Solid przeznaczonej do karabinów snajperskich. To jedno z dwóch postępowań dotyczących zakupów amunicji strzeleckiej dla powyższej jednostki.

Zakup nieokreślonej liczby nabojów 8,6x70 mm z pociskiem .338 Solid został ogłoszony w październiku bieżącego roku. Była to druga próba, poprzednia została unieważniona 28 lipca bieżącego roku - wówczas wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodującej, że prowadzenie postępowania nie leży w interesie zamawiającego. 10 listopada ogłoszono, że dostawcą amunicji zostanie firma UMO Sp. z o.o. i będzie kosztować 300 tys. złotych brutto. Zgodnie z tradycją nie poinformowano o liczbie zakupionej amunicji. Jest ona wykorzystywana przez strzelców wyborowych uzbrojonych w broń PGM 338 lub Accuracy International AMW-F. Broń tego kalibru wraz z amunicją zyskały na popularności w czasie działań wojennych w Iraku oraz Afganistanie. Pozwalała na zwalczanie personelu na odległości do około 1800 metrów.

W ramach drugiego z postępowań, ogłoszonego w lipcu bieżącego roku i rozstrzygniętego 28 października, firma Kaliber Sp. z o.o. dostarczy nieokreśloną partię amunicji 9x19 mm Luger. W powyższym przypadku brak informacji o wartości oferty oraz liczbie zakupionej amunicji. Jest ona wykorzystywana do strzelania z pistoletów wojskowych kalibru 9 mm oraz pistoletów maszynowych rodziny MP5 znajdujących się na wyposażeniu jednostki.

 

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Jednostka Wojskowa GROM zamawia amunicję”

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc