Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Centrum szkoleniowe Thalesa do programu fregat F126

Fot. Thales

23 kwietnia w holenderskim Hengelo zainaugurowano Thales Testing Centre, ośrodek testowy i integracyjny związany z programem fregat typu F126, przeznaczonych dla Deutsche Marine.

Niemiecka Marynarka Wojenna, Federalny Urząd ds. Sprzętu, Technologii Informacyjnych i Wsparcia Bundeswehry (BAAINBw), Thales i inni partnerzy projektu F126, w tym Damen Naval, główny wykonawca programu F126, zainaugurowali „Rozszerzone Centrum Testowe Thalesa”, ośrodek testowania i integracji systemów związanych z tymi okrętami.

W listopadzie 2020 roku Thales podpisał kontrakt z Damen Naval na dostawę i pełną integrację systemu misji i systemu zarządzania walką TACTICOS do czterech niemieckich fregat F126. Kontrakt obejmuje opcję na dwie kolejne fregaty, która pozostaje w mocy do połowy bieżącego roku, ale wciąż jej nie uruchomiono. Pierwszy okręt ma zostać dostarczony Deutsche Marine w 2028 roku. Będą ta największe jednostki zbudowane dla niej po II wojnie światowej.

Thales dostarczy i zintegruje dużą część czujników i nadrzędny system zarządzania walką TACTICOS. Ponadto Thales zapewni system łączności satelitarnej SurfSAT-L i różne usługi logistyczne, w tym kilka lądowych ośrodków testowych i szkoleniowych. Według Thalesa, wszystkie te rozwiązania zostaną dostarczone w sposób cyberbezpieczny i od samego początku będą gotowe na wszelkie współczesne zagrożenia.

W ubiegłym roku Thales poszerzył swoje lokalne możliwości produkcyjne w Holandii, rozbudowując własne zaplecze testowe i integracyjne. Dzięki temu doświadczeniu był w stanie na czas udostępnić Niemieckiej Marynarce Wojennej i BAAINBw „Rozszerzone Centrum Testowe Thalesa” przeznaczone do wsparcia projektu F126.

W ramach projektu Centrum będzie funkcjonować jako ośrodek współpracy dla poszczególnych partnerów, którym obiekt oferuje fizyczne środowisko do współpracy, innowacji i współtworzenia rozwiązań spełniających potrzeby klienta. Ponadto w obiekcie tym odbywać się będą testy i integracja systemów. Budynek jest wyposażony w wiele stanowisk testowych sensorów okrętowych i innego sprzętu. Co więcej, integracja systemu misji z systemem zarządzania walką TACTICOS zostanie tutaj zweryfikowana.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc