Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Thales dostarczy systemy łączności satelitarnej do fregat F126

Fot. Damen Naval

Firma Thales zapewni urządzenia łączności satelitarnej do fregat typu F126, powstających dla Deutsche Marine. Okręty tego typu otrzymają systemy SurfSAT-L.

Ten zmodernizowany system, którego poprzednie wersje były i są wykorzystywane przez liczne floty świata, zapewni lepszą łączność nawet w trudnych warunkach operacyjnych.

Łącznie cztery terminale SurfSAT-L na okręty i jeden zestaw do ośrodka szkoleniowego na lądzie zostaną dostarczone niemieckiej marynarce wojennej. SurfSAT-L jest używany przez sześć flot państw Europy i na Bliskiego Wschodu. System został zaprojektowany we współpracy z użytkownikami końcowymi, umożliwiając szybkie wdrożenie i konfigurację misji. Precyzyjny system wskazywania SurfSAT-L radzi sobie w trudnych sytuacjach, takich jak niekorzystne: warunki hydrometeorologiczne na morzu, wysokie prędkości i przyspieszenia bojowe, a także w warunkach zakłóceń elektronicznych. Jego moc jest wystarczająca do pokonania zakłóceń celowych, interferencji i cyberataków. Skalowalność i łatwa integracja sprawiają, że SurfSAT-L jest odpowiednim systemem komunikacyjnym, dostosowanym do różnych scenariuszy operacyjnych. Został zaprojektowany do udostępniania różnego rodzaju wrażliwych i chronionych danych (dane radiolokacyjne, kartograficzne, komunikaty głosowe, informacje optoelektroniczne, nagrania wideo itp.), a także do wymiany danych zapewniających komfort załogi, w tym dostępu do telewizji i Internetu oraz transmisji danych administracyjnych.

Każda z fregat F126 będzie wyposażona w trójzakresowe rozwiązanie SatCom o bardzo dużej mocy (pasma Ka wojskowe, Ka cywilne i X), umożliwiające jednoczesną transmisję na tych trzech częstotliwościach. System może łączyć się z satelitami na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO) i satelitami na orbicie geostacjonarnej (GEO) zarówno wojskowymi, jak i komercyjnymi, w celu zapewnienia optymalnej łączności. Nawet w wielopunktowej architekturze satelitarnej system jest w stanie utrzymać optymalną łączność.

Zaprojektowane przez Damen Naval fregaty F126 będą największymi okrętami bojowymi Deutsche Marine. Aby wypełniać swoje misje, wymagają chronionej, odpornej na zakłócenia i ataki łączności satelitarnej, która spełnia ograniczenia związane z wydłużaniem się czasu między teatrem działań a centrami dowodzenia operacjami morskimi. ​

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc