Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Boeing upublicznia postępy prac przy F-15EX Eagle II

Fot. Boeing

6 listopada Boeing zaprezentował nowy materiał pokazujący przemieszczenie szóstego egzemplarza wielozadaniowego samolotu bojowego F-15EX Eagle II przeznaczonego dla US Air Force, który znajduje się obecnie na etapie montażu.

Przyszły 20-006, zakończył proces montażu strukturalnego i został przeholowany pomiędzy halami koncernu Boeing. W drugim obiekcie będzie dokonywany etap montażu wyposażenia pokładowego oraz jednostek napędowych. Po typ specjaliści przeprowadzą próby naziemne, a ich zaliczenie otworzy drogę do oblotu technicznego i dostawy zamawiającemu. Biorąc pod uwagę tempo, w jakim prowadzono prace przy trzecim egzemplarzu, oblotu można spodziewać się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Szósty F-15EX Eagle II jest jednocześnie ostatnim, który ma trafić do ośrodka doświadczalnego, który mieści się w bazie lotniczej Eglin na Florydzie. Dopiero siódmy egzemplarz, który znajduje się na etapie montażu strukturalnego, ma zostać dostarczony do centrum szkolenia operacyjnego. Jego lokalizacja nie jest obecnie ustalona.

Jak wskazują amerykańskie media Boeing oraz Departament Obrony porozumieli się w sprawie wieloletniej umowy produkcyjnej, która ma objąć trzy partie – dwie z nich mają obejmować po dwanaście egzemplarzy, a ostatnia (IV) 24. Obok produkcji na potrzeby własnego lotnictwa, Amerykanie oczekują także zamówień eksportowych. Wśród potencjalnych pierwszych klientów wymienia się Indonezję oraz Izrael.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc