Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Boeing będzie serwisować australijskie Super Hornety

Fot. RAAF

6 stycznia Departament Obrony Australii poinformował o podpisaniu wieloletniej umowy z Boeing Defence Australia w sprawie realizacji usługi serwisu wielozadaniowych samolotów bojowych F/A-18F Super Hornet i E/A-18G Growler eksploatowanych przez RAAF.

Styczniowa umowa ma wartość 600 mln AUD i ma obowiązywać do końca 2030 roku. Stanowi kontynuację współpracy z Boeing Defence Australia, która została zapoczątkowana w lipcu 2016 roku, kiedy podpisano pierwszą wieloletnią umowę trwającą pięć lat i mającą wartość 600 mln AUD. Prace będą realizowane na obszarze centrum serwisowego, które jest zlokalizowane w bazie lotniczej Amberley i pozwoli na utrzymanie ponad 350 wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy. Jak wskazuje australijski resort obrony, ponad 90% wartości umowy zostanie wydane w Australii.

W strukturach RAAF znajdują się 24 wielozadaniowe F/A-18F Super Hornet, a także 12 egzemplarzy samolotów przełamania obrony powietrznej E/A-18G Growler. Pierwsze z nich dostarczono w 2010 roku i są intensywnie eksploatowane w ramach zadań narodowych oraz sojuszniczych. Obecnie wiele wskazuje, że rząd Australii będzie zainteresowany gruntowną modernizacją posiadanych maszyn do standardu Block III.

Zgodnie z deklaracjami politycznymi, Australia dąży do znacznej rozbudowy potencjału własnego przemysłu obronnego, który w wielu przypadkach ma umożliwiać samowystarczalność bądź być kluczowym partnerem dla innych państw (przede wszystkim Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc