Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Babcock zakończył budowę hali montażowej w Rosyth

Budynek Babcock Venturer Hall. Fot. Babcock

Babcock, firma działająca w obszarach obronności, bezpieczeństwa i branży lotniczej, ogłosiła plany zatrudnienia 500 nowych pracowników w ramach programu budowy fregat Type 31.

Informacja ta została ogłoszona tuż po tym, jak zakończono budowę nowej, nowoczesnej hali montażowej Venturer Building w stoczni Rosyth. Wiadomość ogłoszono w momencie, gdy poseł Douglas Chapman, pracownicy Babcock, przedstawiciele przemysłu stoczniowego, uczniowie lokalnych szkół i członkowie związków zawodowych zebrali się, aby być świadkami symbolicznej ceremonii zawieszenia wiechy na nowym obiekcie.

Wydarzenie obejmowało prezentację dwóch 125-tonowych suwnic bramowych, które będą używane do montażu fregat, dodatkowo, miejscowi uczniowie także mieli swój wkład w nadanie obiektowi jego wyglądu, pomagając w sadzeniu cebulek roślin i krzewów wzdłuż nowej hali.

Budynek Venturer, o imponujących wymiarach 147x62x42m, będzie początkowo wykorzystywany do montażu fregat Type 31 Królewskiej Marynarki Wojennej. Co więcej, obiekt ten będzie zapewniał wsparcie dla brytyjskiego i globalnego przemysłu stoczniowego przez kolejne dekady. W miarę trwania programu budowy fregat Type 31, w pełni zadaszona hala pomieści dwie fregaty w celunieprzerwanego, równoległego ich montażu i będzie wspierać dalszy wzrost produktywności całego procesu poprzez lepszy dostęp do platform oraz dzięki łączności cyfrowej.

Wnętrze budynku Venturer Hall. Fot. Babcock

Wstępna rekrutacja do programu obejmie pracowników różnych specjalizacji, w tym spawaczy, monterów mechanicznych i elektrycznych, a także pracowników wsparcia produkcji. Jak zapowiedziano, oczekuje się, że te 500 nowych stanowisk przyczyni się do zwiększenia bezpośredniego zatrudniania, które w szczytowym momencie programu będzie liczyć około 1250 osób w całej Wielkiej Brytanii i osiągnie podobną liczbę w rozszerzonym łańcuchu dostaw. Dalsze możliwości zatrudnienia obejmują zarządzanie produkcją, jakością i planowaniem.

Will Erith, Dyrektor Generalny Babcock Marine powiedział: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy uczcić dzień św. Andrzeja, świętując zakończenie budowy Hali Venturer Building. Hala ta powstała na podstawie naszego wyjątkowego doświadczenia zdobytego w Szkocji i przełoży się na rzeczywiste zwiększenie zdolności produkcyjnych i możliwości nowoczesnego brytyjskiego przemysłu stoczniowego”.

„Od chwili rozpoczęcia tego programu koncentrujemy się na generowaniu korzyści ekonomicznych i społecznych, wspierając zarówno gospodarkę brytyjską, jak i tą lokalną, dlatego też jest to świetna okazja, aby w tym samym dniu ogłosić stworzenie 500 nowych stanowisk, które będą bezpośrednio wspierać program budowy fregat Type 31”.

Stocznia w Rosyth z lotu ptaka, sierpień 2020 r. Fot. Babcock

„Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w budowę tego fantastycznego budynku, a w szczególności naszym wykonawcom z Robertson Construction. Ten moment pokazuje kolejne postępy w programie budowy fregat Type 31 i stanowi dopełnienie znaczących inwestycji poczynionych w ciągu ostatniej dekady w naszych zakładach w Rosyth. To natomiast przełoży się na postęp i większą wydajność w procesach produkcji, budowy i montażu”.

Wydarzenie to nastąpiło tuż po pierwszym cięciu stali w ramach programu budowy fregat Type 31 oraz ceremonii nadania nazwy budynkowi Venturer, która odbyła się we wrześniu.

Źródło: Babcock International.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc