Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amerykanie testują nowe możliwości MQ-9 Reaper

Fot. USAF

26 października wydział prasowy US Air Force poinformował, że w czasie ćwiczeń Emerald Flag, dobywających się na Florydzie w terminie 17-20 października, siły specjalne przetestowały nowe możliwości operacyjne bojowych bezzałogowych aparatów latających MQ-9 Reaper.

Jednym z praktycznych elementów ćwiczonych przez personel Sił Powietrznych było realizowanie operacji lotniczych MQ-9 Reaper z lotniska ulokowanego poza linią frontu. MC-130J Commando II dostarczył na „opuszczone” lotnisko niewielki zespół techniczny wraz z grupą osłony. MQ-9, wykorzystujący procedurę lądowania i kołowania z wykorzystaniem łącza satelitarnego, wylądował na zabezpieczonym lotnisku, gdzie personel techniczny dokonał uzupełnienia paliwa oraz uzbrojenia, po czym ponownie wzniósł się w powietrze. Jak wskazuje Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, tego typu możliwości otwierają drogę do wykorzystania bojowych BSL w dowolnym punkcie Ziemi, pod warunkiem skrytego dostarczenia zespołu naziemnego wraz z niezbędnymi zapasami.

Produkowane przez General Atomics MQ-9 Reaper to podstawowy typ bojowego bezzałogowego aparatu latającego klasy MALE eksploatowanego przez US Air Force. Maszyny są wykorzystywane w wielu punktach świata, gdzie pełnią zadania wsparcia sił naziemnych bądź realizują misje specjalno-uderzeniowe.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc