Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

95 dodatkowych Strykerów Double V-Hull z wieżą MCWS dla US Army

Oshkosh Defense dostarczy kolejne wieże MCWS do modernizacji Strykerów Double V-Hull. Fot. US Army

13 lipca Dowództwo Kontraktujące Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych Ameryki zawarło z firmą Oshkosh Defense kontrakt na dozbrojenie kolejnych kołowych transporterów opancerzonych Stryker.

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja 95 Strykerów w wersji Double V-Hull (ICVVA1) poprzez montaż na nich wież zdalnie sterowanych Oshkosh Defense MCWS. Zamówienie ma wartość 130 mln USD. Pojazdy po przeprowadzeniu modernizacji staną się faktycznie kołowymi bojowymi wozami piechoty. Jest to już kolejna tego typu umowa. Wraz ze starszymi zamówieniami w ramach kontraktu ramowego z czerwca 2021 r. US Army dotychczas zamówiła 269 w ten sposób zmodernizowanych pojazdów, nie licząc 20 prototypowych. Wiceprezes Oshkosh Defense Pat Williams, odpowiedzialny za współpracę z US Army i US Marine Corps, powiedział, że firma „Współpracuje z jej klientami, aby oferować najlepsze rozwiązania dostosowane do ich potrzeb, zarówno spełniające obecne wymagania, jak i umożliwiające rozwój w przyszłości”.

W programie MCWS firma Oshkosh Defense współpracuje z firmą Pratt Miller Defense i ze  spółką Rafael Advenced Defense Systems z Izraela. Ta ostatnia jest głównym dostawcą rozwiązań technicznych, bowiem konstrukcja wieży MCWS (Medium Caliber Weapon System, pol. system uzbrojenia średniego kalibru) oparta jest konstrukcyjnie na rodzinie wież Samson.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “95 dodatkowych Strykerów Double V-Hull z wieżą MCWS dla US Army”

  1. Dlaczego NIE mówić tym normalnym, "klarownym" językiem : te obecnie totalnie 384 US Stryker'y, no to one, to będą wyposażone w NIC innego, a w całkowicie bezzałogowe, całkowicie stabilizowane, dobrze opancerzone, uzbrojone w automatyczne działka 30 mm, km'y 7,62 mm, i w wyrzutnie 76 mm granatów dymnych, oraz w najlepszą, absolutnie światowej klasy optronikę izraelską --- czyli: w wieże RAFAEL'a SAMSON Mk-2 30 mm .......

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc