Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Żandarmeria Wojskowa na zakupach nowych samochodów

Żandarmeria Wojskowa planuje zakup siedemnastu (w tym pięciu w opcji) samochodów osobowo-terenowych przeznaczonych do zadań patrolowo-interwencyjnych. Fot. Łukasz Pacholski

31 października Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej poinformował o ogłoszeniu postępowania przetargowego w sprawie zakupu nowych samochodów potrzebnych do realizacji zadań powyższej formacji.


W ramach postępowania zamawiający poszukuje dostawcy jednego samochodu interwencyjnego osobowego oraz dwunastu pojazdów patrolowo-interwencyjnych w konfiguracji osobowo-terenowej. Dodatkowo umowa ma zawierać opcję rozszerzającą umowę o pięć dodatkowych pojazdów osobowo-terenowych patrolowo-interwencyjnych. Szczegóły zostaną przekazane wykonawcom, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert. Podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie wniosków do 28 listopada bieżącego roku. Zamawiający zakłada, że dostawy samochodów zostaną zrealizowane do połowy grudnia 2023 roku.

Żandarmeria Wojskowa sukcesywnie modernizuje flotę pojazdów. W ostatnich latach dostawcą były m.in. CRH Żagiel Auto Sp. z o.o., który w latach 2019-21 dostarczył 78 pojazdów nieoznakowanych i oznakowanych oraz Duda-Cars S.A.. Obecny przetarg jest pierwszym od dłuższego czasu – być może ma to związek z rosnącym tempem zużycia posiadanych wozów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc