Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Mercedesy dla Żandarmów

11 października Oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej poinformował o podpisaniu umowy z firmą Duda-Cars S.A. w sprawie zakupu i dostaw w latach 2020-21 partii oznakowanych mikrobusów patrolowo-interwencyjnych.

Powyższa umowa, podpisana 7 października i mająca wartość 18 mln złotych brutto, to wynik otwartego postępowania przetargowego, które zostało ogłoszone w połowie sierpnia bieżącego roku. W jego ramach Żandarmeria Wojskowa poszukiwała dostawcy 58 oznakowanych samochodów patrolowo-interwencyjnych typu mikrobus. Dodatkowo umowa zawiera także opcje na 29 kolejnych pojazdów – całe zamówienie podzielono na trzy osobne zadania, dotyczące dostaw w latach 2019-2021. Ostatecznie oferta firmy Duda-Cars S.A., będąca jedynym oferentem, obejmowała zadanie 2 i 3, czyli dostawę 38 samochodów w latach 2020-21 (20 w 2020 oraz 18 w 2021) plus 19 sztuk w opcji (10 w 2020 i 9 w 2021).

Firma Duda-Cars S.A. jest przedstawicielem Mercedes, co oznacza iż do floty pojazdów Żandarmerii Wojskowej trafią samochody tego producenta. Co ciekawe, w ostatnich latach oznakowane samochody patrolowo-interwencyjne tej kategorii dostarczali przedstawiciele firmy Volkswagen.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc