Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

XII Międzynarodowa konferencja uzbrojeniowa

W dniach 17-20 września w Jachrance odbyła się XII Międzynarodowa konferencja uzbrojeniowa na temat Naukowych Aspektów Techniki Uzbrojenia i Bezpieczeństwa.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Andrzej Duda. W jej trakcie, podzielonej na dziesięć sesji, zaprezentowano ponad 60 referatów. Część z nich została nagrodzona.

Nagrodę im. Kazimierza Siemienowicza za najlepszą publikację konferencyjną z dziedziny techniki uzbrojenia i bezpieczeństwa dla autorów, którzy nie ukończyli 35. roku życia otrzymał Piotr Szmidt za pracę na temat „Sterowanie zestawem artyleryjsko-rakietowym w warunkach występowania zakłóceń za pomocą zmodyfikowanej metody opartej o dynamikę odwrotną”. Nagrodę Grand Prix Prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. za najciekawszy referat w dziedzinie innowacyjnych technologii obronnych otrzymali Paweł Madej, Norbert Piechota, Ryszard Woźniak oraz Mirosław Zahor za „Karabinek Grot – nowoczesna broń, nowoczesnej armii”. Nagrodę Prezesa BUOS SP. z o.o. za twórcze wykorzystanie wyników badań naukowych w praktyce otrzymali Zbigniew Leciejewski, Józef Gacek, Jacek Kosiński, Sławomir Łuszczak, Stanisław Milewski, Tadeusz Świętek, Ryszard Woźniak, Zbigniew Wójcik za pracę „Wybrane wyniki badań kwalifikacyjnych okrętowego systemu uzbrojenia na ORP Kaszub”. Ten sam zespół, a także powyższy referat otrzymał także Nagrodę Redaktora Naczelnego Magazynu „Wojsko i Technika” za najciekawszą prezentację podczas sesji plakatowej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc