Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 z wyróżnieniami podczas MSPO 2021

Fot.: WZL1.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL1) z wyróżnieniami na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach. Wdrożone systemy zarządzania oraz prowadzone inwestycje rozwojowe potwierdzają pozycję WZL1 jako lidera polskiego przemysłu lotniczego.

Tegoroczne XXIX targi MSPO to doskonała okazja do wielu spotkań i ekspozycji możliwości produkcyjnych różnych firm. Nie mogło na nich zabraknąć również Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. (WZL1). Interesująca ekspozycja i prezentacja usług Spółki spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy chętnie odwiedzali stoisko Domeny Lotniczej. Wielu partnerów biznesowych z zainteresowaniem oglądało prezentowane na stoisku elementy struktur kompozytowych, wiązki elektryczne oraz modele śmigłowców z rodziny Mi, które są modernizowane i naprawiane w WZL1. Dodatkowym punktem, na który zwrócili uwagę zwiedzających była Rakietowa platforma testowa 105 mm (projekt Trójstopniowej Rakiety Suborbitalnej), będącą najnowszym projektem WZL1.

Pierwsze dwa dni MSPO były wypełnione spotkaniami biznesowymi oraz sukcesami Spółki. Na ręce Prezesa Zarządu WZL1 Marcina Nocunia została wręczona nagroda w konkursie LIDER BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA w kategorii Innowacyjna Firma, a w następnych dniach Złoty Certyfikat Jakości. Taki sukces jest sumą ciężkiej pracy Zarządu, a także wszystkich pracowników WZL1. Dzięki temu, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. potwierdziły swoją pozycję jednego z liderów podmiotów wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ).

Ciągły rozwój Spółki we wszystkich obszarach prowadzonej działalności w tym rozszerzenie kompetencji, miało wpływ na podpisanie przez WZL1 długoletnich umów, w tym uczestnictwo w dwóch programach offsetowych (Program pozyskania dla Sił Zbrojnych RP śmigłowców AW101 Merlin oraz Program Wisła). Mając na celu doskonalenie działalności z zakresu Badań i Rozwoju, w Spółce powstało Centrum Badawczo-Rozwojowe wraz z Centrum Badań Nieniszczących, w którym wykonywane będą innowacyjne badania, mogące przysłużyć się rozwojowi lotnictwa. W osiągnięciu ugruntowanej pozycji na rynku śmigłowcowym miał wpływ program Lean Management. Dzięki zaimplementowaniu systemu zredukowano czas realizacji poszczególnych procesów do 30%. Wszystkie powyższe cele byłyby niemożliwe do zrealizowania bez inwestycji w zasoby ludzkie, ponieważ siła Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. tkwi w ludziach.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL1), z siedzibą w Łodzi i oddziałem w Dęblinie, to jeden z liderów wśród spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przez 75 lat przedsiębiorstwo ściśle związane jest z branżą lotniczą, a od przeszło 60 lat specjalizuje się w obsługach, serwisowaniu i naprawach głównych śmigłowców. Swoje usługi świadczy zarówno dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, jak i dla zagranicznych partnerów biznesowych. Podstawową i kluczową działalnością WZL1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24, silników lotniczych rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów szkolnych, wojskowych i cywilnych. WZL1 zostały również wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji (Centrum Serwisowe) Śmigłowców AW 101 Merlin dla Sił Zbrojnych RP.

Źródło: Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc