Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Prezes, Dyrektor Naczelny WZL1 Marcin Nocuń nominowany w konkursie "Menadżer roku regionu łódzkiego"

Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny WZL1 Marcin Nocuń. Fot.: WZL1.

Kilka lat działalności Spółki pod okiem Zarządu z Prezesem Marcinem Nocuniem na czele pozwoliło Wojskowym Zakładom Lotniczym Nr 1 S.A. (WZL1) nie tylko osiągać rekordowe przychody, ale również przejść proces transformacji biznesowej, dostosowując do najnowszych trendów w branży. Obecnie WZL1 to firma o stabilnej i mocnej pozycji mogąca spokojnie konkurować z międzynarodowymi koncernami.

Marcin Nocuń od 17 lat jest związany z przemysłem lotniczym. Zaczynał jako Technolog, Inżynier Uzbrojenia w Sekcji Opracowań i Nadzoru ds. Uzbrojenia Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A., następnie został wybrany z ramienia pracowników na Członka Rady Nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. oraz jej Sekretarza. Uczestniczył również w pracach Zespołu ds. Wdrożenia Nowej Platformy Śmigłowcowej. Odznaczony Brązowym Medalem za zasługi dla obronności kraju przez Ministra Obrony Narodowej oraz Brązowym Krzyżem Zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W 2016 roku objął stanowisko Prezesa, Dyrektora Naczelnego Spółki. Jako człowiek niezwykle zaangażowany w działalność Zakładów, postawił sobie za cel wdrożenie koncepcji Lean Management i ciągłe dążenie do rozwoju przedsiębiorstwa. Stopniowo wdrażał kolejne zmiany w firmie umacniając jej pozycję na rynku krajowym i światowym. Wprowadził ją do grona liderów Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Liczne projekty, prace modernizacyjne zachodzące w firmie oraz aktywności inicjowane przez Prezesa Nocunia takie jak np. budowa nowej infrastruktury i modernizacja istniejącej czy pozyskiwanie nowych kontraktów oraz zapewnienie ciągłości pracy Spółki, nawet w okresie pandemii, zostało dostrzeżone zarówno przez pracowników WZL1 jak i społeczność lokalną. Nie bez znaczenia pozostaje również ogromne zaangażowanie Zakładów w działalność społeczną na rzecz poprawy warunków życia w regionie oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Wszystko to przyczyniło się do zgłoszenia przez pracowników firmy kandydatury Dyrektora Naczelnego do konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w czerwcu, niemniej pracownicy Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. już teraz wiedzą, że Zakłady znajdują się „na dobrym kursie” i pod nadzorem Zarządu śmiało patrzą w przyszłość.

* * *

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL1), z siedzibą w Łodzi i oddziałem w Dęblinie, to jeden z liderów wśród spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przez 75 lat przedsiębiorstwo ściśle związane jest z branżą lotniczą, a od przeszło 60 lat specjalizuje się w obsługach, serwisowaniu i naprawach głównych śmigłowców. Swoje usługi świadczy zarówno dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, jak i dla zagranicznych partnerów biznesowych. Podstawową i kluczową działalnością WZL1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24, silników lotniczych rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów szkolnych, wojskowych i cywilnych. WZL1 zostały również wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji (Centrum Serwisowe) Śmigłowców AW 101 Merlin dla Sił Zbrojnych RP.

Polska Grupa Zbrojeniowa to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 50 spółek najważniejszych dla polskiego przemysłu obronnego: zakłady produkcyjne, serwisowe i ośrodki badawcze. Zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników. PGZ jest producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP i formacje sojusznicze.

Źródło: komunikat prasowy WZL1.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc