Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Większy zasięg Bayraktar TB2

Ministerstwo Obrony Ukrainy

22 października media ukraińskie poinformowały, że przemysł turecki dokonał modernizacji bojowych bezzałogowych aparatów latających Bayraktar TB2, dzięki któremu ich zasięg operacyjny został zwiększony do 300 km od stanowiska dowodzenia.

Pomimo imponującego zasięgu, wynoszącego około 4000 km w konfiguracji do przelotu (po zaprogramowanej trasie bez potrzeby ingerencji z ziemi) problemem Bayraktar TB2 był ograniczony promień działania w konfiguracji sterowania przez naziemne centrum operatorskie. Dotychczas wynosiło ono 150 km. Jak poinformowała prasa ukraińska, producent (w ostatnich tygodniach) dokonał modernizacji systemów łączności, które pozwoliły na zwiększenie zasięgu działania do 300 km – modyfikacja może być szybko i łatwo przeprowadzona także na już dostarczonych aparatach.

Powyższa informacja z Ukrainy jest związana z faktem, że siły zbrojne tego kraju zakupiły sześć bezzałogowych aparatów latających tego typu, są to jednak maszyny w dotychczasowej konfiguracji.

Obecnie Bayraktar TB2 zyskały sławę bojowych bezzałogowych aparatów latających sprawdzonych w coraz większej liczbie miejsc na świecie. Armia turecka wykorzystuje je m.in. w działaniach w Syrii oraz Libii, a dodatkowo siły zbrojne Azerbejdżanu operują nimi w walkach w Karabachu.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc