Zaloguj

Więcej Jelczy w Wojsku Polskim

18 grudnia minister Mariusz Błaszczak poinformował o podpisaniu, pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia oraz firmą Jelcz Sp. z o.o., kontraktu w sprawie zakupu kolejnej partii ciężarówek Jelcz 442.32.

Umowa, negocjowana od początku listopada, ma wartość 780 mln złotych i zakłada dostawę 888 ciężarówek średniej ładowności i wysokiej mobilności wraz z pakietem logistyczno-szkoleniowym. Kontrakt ma zostać zrealizowany w latach 2019-22. Część pojazdów ma zostać dostarczonych w wersji podstawowej pod zabudowy specjalne, a pozostałe w wersji standardowej – skrzyniowej. Powyższa umowa może oznaczać, że Jelcz Sp. z o.o. sprzedał Wojsku Polskiemu ponad 2000 ciężarówek 442.32, które stały się standardowym typem pojazdu średniej ładowności wysokiej mobilności.

Obecnie są one eksploatowane jako środek transportu, a także nośnik wyposażenia specjalnego. Wśród ostatnich zadań można wymienić wozy kablowe czy nośniki systemów łączności.

(ŁP) Foto: Andrzej Kiński
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Więcej Jelczy w Wojsku Polskim”

  1. Wszystko ładnie pięknie tylko czemu "goły" jelcz kosztuje ponad 870 tys Złotych , rozumiem że jest z pakietem logistyczno szkoleniowym ale grubo przesadzają skoro wóz strażacki z pełnym wyposażeniem kosztuje około 500 tyś zł w środku lata 80 te regulacja kierownicy to lata jak z przed wojny w takim aucie za tyle pieniędzy ludzi . Komuś tam to chyba się w głowie przewraca. Nie wspomnę że zero jest opancerzenia żal

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc