Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Warsztaty Grupy GROM-Legion JR2305 z Navalem

W ostatnia sobotę września mieliśmy zaszczyt gościć Navala, byłego operatora GROM, obecnie jak sam mówi emeryta, szkoleniowca, autora książek i jak wszyscy wiemy także celebrytę.

Naval przeprowadził szkolenie w zakresie podstaw taktycznego posługiwania się bronią krotką i długą jak również wygłosił prelekcję na temat współczesnych zagrożeń terrorystycznych, sytuacji zakładniczych i procedur związanych z tymi zagadnieniami.

Na warsztaty zorganizowane przez Grupe GROM-Legion JR2305 przybyło około 30 słuchaczy z rożnych środowisk i ze zróżnicowanym doświadczeniem wojskowym jak również osoby bez uprzedniego przygotowania lecz żywo zainteresowane uzyskaniem wiedzy.

Nasz prelegent zaczął swój wykład od zmiany światopoglądu słuchaczy na współczesne pole walki i konflikty poprzez przedstawienie nowoczesnych doktryn i techniki militarnej. Jego doświadczenie i znajomość tematu pozostawiła w nas, słuchaczach tego szkolenia, nieodparte wrażenie mylności naszej wizji rzeczywistości. Nawet parogodzinny wykład jest w stanie zmienić mentalne podejście do zagadnienia obronności indywidualnej. Obszerny materiał poglądowy przygotowany w programie powerpoint dopełnił całości zagadnienia.

W kolejnym etapie przeszliśmy do części praktycznej, która obejmowała podstawy bezpiecznej obsługi broni. Można się pokusić o stwierdzenie, ze nawet doświadczeni z bronią członkowie byli zaskoczeni najnowszymi trendami szkoleniowymi i związanymi  z  tym procedurami. Nie od dziś wiadomo, ze systemy treningowe wojsk specjalnych w znacznym stopniu odbiegają od standardowych i prowadzone są na zupełnie odmiennych zasadach w stosunku do unitarnego programu wojskowego.

Po zakończonym szkoleniu każdy uczestnik miał możliwość sprawdzenia świeżo nabytej wiedzy jak również czas wolny na wypróbowanie swoich umiejętności na strzelnicy lub podczas treningu CQB w przygotowanej do tego hali.

Był również czas na niezobowiązujące rozmowy i luźny kontakt z naszym szkoleniowcem. Nie obyło się bez autografów, zdjęć i dedykacji książek.

Spotkanie z Navalem było dla każdego z nas pewnego rodzaju przeżyciem. Naval okazał się takim samym jak my człowiekiem ale jednocześnie emanował silą i spokojem wewnętrznym.  Zdecydowanie uważamy to owocne spotkanie jako sesję inauguracyjną serii szkoleń. Mamy nadzieje, ze nasi klienci  będą z ochotą brali udział w kolejnych zajęciach.

Jako Grupa GROM-Legion serdecznie dziękujemy Navalowi jak również wszystkim przybyłym na zajęcia słuchaczom oraz producentowi filmowemu "Multi-Vision" za film dokumentalny który obecnie jest w fazie montażu. Mamy nadzieje spotkać się w tym samym gronie lub tez powiększonym na kolejnych spotkaniach, które już są w przygotowaniu.

Grupa GROM-Legion JR2305

[cycloneslider id="naval"]

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc