Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Umowy na naprawy ORP Orzeł

10 kwietnia Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o udzieleniu zamówienia na realizację prac remontowych na okręcie podwodnym ORP Orzeł, który obecnie czeka na przywrócenie do służby po pożarze.

W ramach przetargu ogłoszonego 7 marca zamawiający poszukiwał realizatorów prac naprawczych oraz serwisowania systemu Atmosfera. Ostatecznie, w dniach 4 i 5 kwietnia, podpisano cztery umowy z czwórką podmiotów o łącznej wartości 54 tys. złotych.

Serwis, kalibracja i wymiana czujek systemu Atmosfera zostanie zrealizowany przez firmę Safe Tech Marian Hoppe Sp.J. z Gdyni (14,9 tys. złotych). Naprawą systemu analizy wodoru MSA zajmie się (za 13,8 tys. złotych) JT Ship Service, lewoburtowy zbiornik paliwowo-balastowy zostanie wyremontowany przez firmę Akwen Service S.C. za 13 tys. złotych, a naprawę zaworów powietrznych uzupełniania zapasu powietrza wysokiego ciśnienia WC400 przeprowadzi Droppen F.G. za kwotę 12,5 tys. złotych. Nie udało się, dotychczas, znaleźć wykonawcy ostatniej pracy – naprawy pomp wirowych chłodzenia mechanizmów CN23 oraz NCW40/15.

Obok powyższych prac, Komenda Portu Wojennego poszukuje, po raz kolejny, wykonawcy prac naprawczych gniazd i kabli zasilania okrętu. Pierwsza próba zakończyła się unieważnieniem postępowania ze względu na brak ofert.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc