Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa pomiędzy PIT-RADWAR S.A. a Agencją Uzbrojenia MON

PIT-RADWAR S.A.

25 listopada br. pomiędzy PIT-RADWAR S.A. a Agencją Uzbrojenia MON została podpisana umowa na dostawę Wynośnych Stanowisk Operatorskich (WSOP) do Radiolokacyjnych Zestawów Rozpoznania Artyleryjskiego LIWIEC. W ramach umowy, do listopada 2025 r., dostarczonych zostanie 7 egzemplarzy stanowisk.

Radiolokacyjny Zestaw Rozpoznania Artyleryjskiego LIWIEC jest przeznaczony do realizacji zadań związanych z dostarczaniem informacji o przeciwniku oraz do automatycznego wykrywania, rozpoznania i identyfikacji aktywnych środków ogniowych przeciwnika i korygowania ognia własnej artylerii. Może być wykorzystywany do ochrony baz wojskowych i obiektów o szczególnym znaczeniu. Jego architektura oraz wyposażenie pozwalają na wykorzystanie go zarówno w zintegrowanym systemie dowodzenia artylerii, jak i w bezpośredniej współpracy z pojedynczymi jednostkami ogniowymi.

Wysoką mobilność Liwca osiągnięto przede wszystkim poprzez zabudowę urządzenia na jednym pojeździe oraz zapewnienie krótkich czasów przygotowania do pracy oraz do jej zakończenia. Dodatkowo, wysoka odporność na czynniki środowiskowe, zakłócenia, zarówno czynne jak i bierne, oraz dwa niezależne źródła zasilania pozwalają na skuteczne wykorzystanie radaru na polu walki. Budowa stacji i sposób jej pracy zapewniają niską wykrywalność urządzenia przez środki walki radioelektronicznej i zwiększają szansę jego przetrwania podczas prowadzenia zintensyfikowanych działań bojowych.

Źródło i zdjęcie: PIT-RADWAR S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Umowa pomiędzy PIT-RADWAR S.A. a Agencją Uzbrojenia MON”

  1. Kolejne radary artyleryjskie Liwiec w najnowszej wersji potrzebne będą pilnie przy planowanej realizacji rozbudowy polskiej artylerii i nie ma co zwlekać z ich pozyskaniem.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc