Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PIT-RADWAR S.A. będzie kontynuować serwis systemu Dunaj

Fot. PIT-RADWAR S.A.

2 maja 1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza poinformowała o zawarciu umowy ze spółką PIT-RADWAR S.A. w sprawie realizacji usługi naprawy urządzeń systemu dowodzenia Dunaj oraz terminali lotniskowych TU-20L.

Powyższa umowa została zawarta 29 kwietnia i ma całkowitą wartość 22 mln PLN. Specjaliści wykonawcy będą realizować prace w okresie 2024-26. Jest to kontynuacja współpracy, która trwa od 2012 roku – ostatnia umowa obejmowała lata 2021-23. Podobnie jak wówczas, zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem bez wcześniejszej publikacji informacji. Jest to związane z faktem, że PIT-RADWAR S.A. dysponuje niezbędnymi kwalifikacjami w zakresie przedmiotu zamówienia, jest autorem dokumentacji technicznej, prowadzi prace rozwojowo-badawcze w zakresie systemu Dunaj. Dodatkowo wykonawca oświadczył, że nie posiada wiedzy na temat innego podmiotu (działającego na obszarze kraju), który posiadałby odpowiednie kwalifikacje do realizacji prac. Poza tym wykonawca oświadczył, że nie zamierza pozbywać się wiedzy i kompetencji przynajmniej do końca 2026 roku.

System Dunaj jest eksploatowany przez Siły Powietrzne od 2005 roku. Wspomaga proces dowodzenia i kierowania walką na obszarze obrony powietrznej kraju, a od 2015 roku jest wpięty w NATOwski system dowodzenia obroną powietrzną NATINAMDS. Nie jest wykluczone, że w najbliższych miesiącach będzie przechodzić modyfikacje w celu pełnego wykorzystania danych spływających z zakupionych przez Polskę samolotów wczesnego ostrzegania Saab 340AEW&C.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc