Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Aktualizacja oprogramowania systemu Dunaj

Fot. PIT-RADWAR S.A.

8 sierpnia 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu umowy ze spółką PIT-Radwar S.A. w sprawie realizacji usługi aktualizacji oprogramowania systemu dowodzenia Dunaj.

Powyższa umowa została podpisana 2 sierpnia i ma wartość 3 mln PLN z VAT. W procesie udzielenia zamówienia zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem bez publikacji ogłoszenia – jest to spowodowane faktem, że PIT-Radwar S.A. jest autorem dokumentacji technicznej oraz posiada komplet egzemplarzy dokumentacji zatwierdzonej przez Departament Polityki Zbrojeniowej MON. Ponadto, Wykonawca samodzielnie prowadził prace rozwojowo – badawcze poprzedzające wprowadzenie systemu Dunaj do eksploatacji, a także systematycznie prowadzi prace nad okresowymi aktualizacjami oprogramowania (ostatnia została zrealizowana w 2022 roku).

System Dunaj jest eksploatowany przez Siły Powietrzne od 2005 roku. Wspomaga proces dowodzenia i kierowania walką na obszarze obrony powietrznej kraju, a od 2015 roku jest wpięty w NATOwski system dowodzenia obroną powietrzną NATINAMDS. Obecnie otwartym pozostaje pytanie o możliwość współpracy powyższego systemu z wdrażanym IBCS, który ma stanowić fundament obrony przeciwlotniczej Wojska Polskiego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc