Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Serwis systemu Dunaj

PIT-Radwar S.A. będzie realizować kolejną usługę serwisu systemu Dunaj. Fot. PIT-Radwar S.A.

27 lipca 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu umowy z PIT-Radwar S.A. w sprawie realizacji wieloletniej usługi serwisu urządzeń systemu Dunaj oraz terminali lotniskowych TU-20L.

Powyższa umowa została zawarta 19 lipca i ma wartość 20,7 mln PLN bez VAT. W jej zawarciu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem co jest związane z faktem, że jedynie PIT-Radwar S.A. dysponuje niezbędnymi kompetencjami w zakresie przedmiotu zamówienia. Powyższa firma jest autorem dokumentacji technicznej, prowadziła prace rozwojowo-badawcze w zakresie opracowania oraz rozwoju systemu Dunaj. W późniejszym czasie wyprodukował, zainstalował oraz uruchomił komplet urządzeń. Poza tym zakład posiada wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu – na bazie kolejnych umów, usług realizowane są od 2012 roku. W ramach zawartej w lipcu kontraktu, specjaliści PIT-Radwar S.A. będą prowadzić prace w latach 2021-23.

Negocjacje pomiędzy stronami, dotyczące zawarcia nowej umowy, rozpoczęły się w kwietniu bieżącego roku. System Dunaj jest eksploatowany przez Siły Powietrzne od 2005 roku. Wspomaga proces dowodzenia i kierowania walką na obszarze obrony powietrznej kraju, a od 2015 roku jest wpięty w NATOwski system dowodzenia obroną powietrzną NATINAMDS.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Serwis systemu Dunaj”

  1. Oprócz zabezpieczenia eksploatacji także dalszy rozwój systemu Dunaj to powinien być jeden z głównych filarów modernizacji lotnictwa i obrony powietrznej kraju jako gwarancja pełnej suwerenności w tych dziedzinach.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc