Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Systemy kolejowe i energetyczne AREX na targach TRAKO

Fot. GRUPA WB

Spółka AREX (wchodząca w skład GRUPY WB) zaprezentowała swoje systemy energetyczne i kolejowe na odbywających się w Gdańsku 14. Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO. Jest to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie branży transportu szynowego.

GRUPA WB ma zdywersyfikowane portfolio, obejmujące rozwiązania zarówno dla branży obronnej, jak i transportowej oraz elektroenergetycznej. Jest to dywersyfikacja powiązana, pozwalająca synergicznie wykorzystywać doświadczenia i zdolności produkcyjne spółek w dziedzinie zaawansowanych technologii.

Na TRAKO miała miejsce premiera opracowanego przez AREX systemu LMP przeznaczonego do oświetlenia terenów kolejowych. Przedsiębiorstwo wchodzące w skład GRUPY WB pokazało też ładowarkę PCB-202, magazyn energii BAT-203 i sterownik silników elektrycznych STS-203.

Targi TRAKO odbywają się od 21 do 24 września na terenie AmberExpo w Gdańsku, w centrum konferencyjno-wystawienniczym oraz w przestrzeni zewnętrznej Międzynarodowych Targów Gdańskich. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19 publiczność będzie w nich mogła wziąć udział dopiero 24 września.

Na TRAKO pojawiło się ponad pięciuset wystawców z 25 państw. Własne pawilony narodowe mają Czechy, Wielka Brytania, Austria i Szwajcaria oraz trzy niemieckie kraje związkowe: Berlin-Brandenburgia, Badenia-Wirtembergia i Saksonia. Udział w targach pozwala zapoznać się z najnowszymi trendami, rozwiązaniami, poziomem rozwoju systemów transportowych i infrastruktury kolejowej.

Fot. GRUPA WB

Podczas tegorocznej imprezy spółka AREX po raz pierwszy pokazała system LMP przeznaczony do sterowania oświetleniem terenów kolejowych. To wynik projektu „Opracowanie innowacyjnego systemu zarządzania infrastrukturą oświetleniową na sieci zarządzanej przez PLK S.A.”, realizowanego w ramach  Wspólnego Przedsięwzięcia BRIK (Badania i Rozwój w Infrastrukturze Kolejowej) – konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, ogłoszonego w 2017 roku.

Pokazano też dwukierunkową stację ładowania pojazdów elektrycznych PCB-202. To system już wdrożony, użyty do budowy Mobilnego Systemu Ładowania Pojazdów Elektrycznych zasilanego z trolejbusowej sieci trakcyjnej. Dwukierunkowa praca pozwala na wykorzystanie PCB-202 do budowy inteligentnych systemów zarządzania energią obiektów.

BAT-203 jest magazynem energii, umieszczonym w obudowie opartej na standardzie kaset RACK 19”. Składa się z nadrzędnego układu zarządzania energią i 17 modułów bateryjnych. BAT-203 przeznaczony jest do zastosowań wymagających dużych zasobników energii elektrycznej, jak instalacji zasilania gwarantowanego lub stacjonarnych magazynów energii.

Sterownik silnika elektrycznego STS-203 ma nominalną moc wyjściową 40 kW. Przeznaczony jest do zasilania i sterowania pracą maszyn elektrycznych prądu przemiennego stosowanych w elektrycznych pojazdach, maszynach roboczych i urządzeniach do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.

Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX jest sprawdzonym dostawcą systemów elektroenergetycznych dla infrastruktury kolejowej i drogowej. Produkuje także zestawy treningowe uzbrojenia, systemy sterowania napędami, a także rozwiązania bezzałogowe.

Źródło: GRUPA WB.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Systemy kolejowe i energetyczne AREX na targach TRAKO”

  1. Ciekawe jak wygląda kwestia awaryjnego zasilania systemu LMP na wypadek przerwy w dostępie do energii elektrycznej. To w kontekście funkcji tego systemu bardzo ważne.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc