Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Straty rosyjskie według Kijowa ‒ stan na 8 marca

Ukraińcy opublikowali kolejny raport na temat rosyjskich strat. Na zdjęciu dowód na to, że nie tylko czołgi wywodzące się z czasów ZSRS cierpią na „syndrom latającej wieży”. Fot. Internet

8 marca Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przedstawił kolejny raport dotyczący strat poniesionych przez Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej w wojnie na Ukrainie.

Według Kijowa, między 24 lutego a nocą z 7 na 8 marca, rosyjskie siły inwazyjne miały stracić: 48 samolotów, 80 śmigłowców, siedem bezzałogowych statków powietrznych, 303 czołgi podstawowe, 1036 innych wozów bojowych i pojazdów opancerzonych, 120 dział artylerii lufowej (w tym co najmniej kilka moździerzy), 56 polowych wyrzutni rakietowych, 27 samobieżnych zestawów przeciwlotniczych różnych typów, trzy jednostki pływające i 474 różnego rodzaju pojazdy nieopancerzone, głównie logistyczne. Zginąć miało niemal 12 tysięcy rosyjskich żołnierzy.

Zważywszy na to, że rosyjskie władze coraz ostrzej cenzurują wszelkie doniesienia na temat własnych strat i wprowadzają kary za podawanie informacji „niezgodnych z oficjalnym przekazem”, straty zapewne są niższe od ogłaszanych przez stronę ukraińską, ale muszą być poważne.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc