Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rusza przetarg na nowe koparki na podwoziu samochodowym

Fot. Huta Stalowa Wola S.A./Oddział Zamiejscowy w Dęblinie

8 lutego 3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o uruchomieniu postępowania przetargowego w sprawie zakupu nowych koparek na podwoziu samochodowym. Wieloletni projekt ma na celu zastąpienie obecnie używanego sprzętu tej klasy.

Jak wskazuje zamawiający, zakup koparek ma być realizowany w okresie 2024-2027. Szczegółowe informacje dotyczące specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz liczby planowanych pojazdów pozostają niejawne – mają zostać przekazane podmiotom zakwalifikowanym do udziału w II fazie postępowania. Jedynym kryterium podlegającym ocenie będzie cena. Według dostępnej dokumentacji, termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału upływa 13 marca bieżącego roku.

Obecnie w strukturach jednostek inżynieryjnych Wojska Polskiego są eksploatowane koparki K-407C, których poszczególne partie przechodzą sukcesywne naprawy główne (wraz z modyfikacją polegającą na wymianie podwozia). Platformą dla nich są ciężarówki Star 266. Prace przy nich prowadził w ostatnich latach zamiejscowy oddział Huty Stalowa Wola S.A. w Dęblinie (do grudnia 2021 roku Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A.).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 comments on “Rusza przetarg na nowe koparki na podwoziu samochodowym”

  1. Wg mnie to całkowicie błędny kierunek.. potrzebujemy ciągniki opancerzone Jelcze 8x8 z powiększoną kabiną, w których pomontujemy zaplecze socjalne dla 6 osób.. a na lawecie dowolnie np.: dużą Koparko-Ładowarka, mała wywrotka z HDS-em i mini koparka.. Przewoźna brygada inżynieryjna..

  2. polskie samochody ruszcie wkońcu muzgownice żadnych niemiecki czy włoskich musimy być samo wystarczalni mamy swoich inżynierów i krztałty się wkażdym kierunku przywróućcie szkolnictwo zawodowe pozdrawiam dowództwo prosimy ustalcie podstawy i zasady

  3. Zamienił bym koparko-ładowarkę na koparkę na kołach lub gumowych gąskach wszędzie dojedzie łyżką się wyciągnie odkopie utopiony sprzęt mobilny zresztą mocna hydraulika wyciągnie nie jeden sprzęt a roboty stojąc w miejscu o wiele szybciej i precyzyjniej zrobi za dwie koparko-ładowarki
    Koparka o wadze 16 ton z silnikiem od maszyny 210 lub w przypadku Cat i Volvo 180 . W przypadku ciężarówki maszyna 6x6 by szybciej zakręcić i do niej podczepić lawetę co do powiększonej kabiny to lepiej kontener który można zestawić (kontener socjalno-dowódczy) i coś przewieść na aucie .I do tego auto terenowe na rekonesans na którym znajduje się zaplecze z nażdziami.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc