Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rafael Advanced Defense Systems - systemy obrony powietrznej i przeciwrakietowej

Rafael Advanced Defense Systems oferuje swoje najnowocześniejsze rozwiązania w polskich programach obrony powietrznej i przeciwrakietowej: Narew, Wisła i Sona. Fot. Rafael

Od ponad 70 lat, od momentu/chwili swojego powstania, firma Rafael Advanced Defense Systems była pionierem na polu zaawansowanych rozwiązań i technologii obronnych. Doceniamy inwestowanie w badania i rozwój oraz silne partnerstwo wielonarodowe, co zaowocowało dużym doświadczeniem operacyjnym, głębokim zrozumieniem zmieniających się wymagań pola walki i rewolucyjnymi innowacjami.


Od ponad dwudziestu lat firma Rafael utrzymuje stałą, aktywną obecność na polskim rynku zbrojeniowym.

Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że jesteśmy jednym z kandydatów branych pod uwagę by wziąć udział w modernizacji polskiego systemu obrony powietrznej i przeciwrakietowej.

Do programu NAREW, proponujemy następujące opcje rozwiązań:

 1. Nasz światowej klasy, sprawdzony w walce system obrony powietrznej SPYDER.
 2. Integrację naszego pocisku I-DERBY – elementu systemu SPYDER, charakteryzującego się wysoką prędkością lotu, możliwością działania w każdych warunkach atmosferycznych, zdolnością zwalczania celów nadlatujących z dowolnego kierunku, w tym lecących na bardzo małych wysokościach. Pocisk jest wyposażony w aktywną głowicę radiolokacyjną i może być zintegrowany z rozwiązaniami z oferty Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
 3. SKYCEPTOR – bazujący na otwartej architekturze pocisk przeciwlotniczy średniego zasięgu z elementem przechwytującym kinetycznie niszczącym cel, który może być zintegrowany z istniejącymi polskimi systemami przeciwlotniczymi.

Do programu WISLA, Rafael i Raytheon proponuje pocisk SKYCEPTOR, ten sam pocisk, który został wspólnie opracowany do znanego na świecie systemu obrony przeciwrakietowej David’s Sling.

Do programu SONA, Rafael proponuje mobilny system krótkiego zasięgu typu SHORAD, rozwiązanie to bazuje na systemie Iron Dome, i jest zdolny do zapewnienia obrony przeciwlotniczej wojsk w ruchu, towarzysząc im w polu. System Iron Dome jest używany w Siłach Obronnych Izraela od dziesięciu lat, i ma już na koncie ponad 2500 bojowych przechwyceń.

Każdy z proponowanych systemów jest nie tylko sprawdzony w realnych działaniach bojowych, ale pozostaje w służbie sił zbrojnych wielu państw świata.

Stała współpraca przemysłowa z polskimi przedsiębiorstwami ma wciąż wielkie znaczenie dla firmy Rafael. Polska jest sztandarowym przykładem woli firmy Rafael do realizowania programów offsetowych, także wykraczających ponad zobowiązania wynikające z kontraktów, tak jak to było z systemem SPIKE, produkowanym przez zakłady MESKO. Kontynuując tę udaną współpracę, bylibyśmy zaszczyceni możliwością kontynuowania współpracy z polskimi przedsiębiorstwami, a szczególnie z PGZ, MESKO, PIT-RADWAR, WZE, czy CRW-TELESYSTEM, w odpowiednich obszarach kompetencji. W razie podjęcia takiej współpracy, Rafael dokona transferu wszelkich niezbędnych technologii. W rezultacie polski przemysł pozyska technologie oraz wiedzę, która może być użyta do własnych potrzeb, i będzie to wiedza uzyskana bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów.


I wreszcie, chciałbym podkreślić jak bardzo będą przydatne rozwiązania oferowane przez firmę Rafael. Nasze bogate doświadczenie operacyjne i wola współpracy z lokalnym przemysłem to obiecująca okazja dla wszystkich zainteresowanych stron. Jesteśmy w stanie dostarczyć proponowane rozwiązania w relatywnie krótkim czasie, jednocześnie generując długotrwałe zatrudnienie w polskim przemyśle zbrojeniowym i dając przyszłemu polskiemu kierownictwu możliwość ciągłego uaktualniania rozwiązań w miarę pojawiających się w przyszłości potrzeb.

Źródło: Rafael Advanced Defense Systems Ltd.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 comments on “Rafael Advanced Defense Systems - systemy obrony powietrznej i przeciwrakietowej”

 1. W niektórych wydarzeniach Rafael jest najbardziej kompetentny na świecie, ale nie dla wszystkich. Nawet z proba-"made in USA", filia Rafaela. Powtórz taką reklamę - wyrzucać pieniądze w błoto. IMHO.

 2. I blokuję rakiety jeśli jest to po myśli ich największego przyjaciela Putina.
  Patrz Gruzja
  Ta firma nie powinno byc w. Polsce tak wszystkich innych powiązanych z Moskwa

 3. Nigdy nie było żadnego "blokowania rakiet" --- dla kogokolwiek znającego się choć w jednym procencie na technologiach wojskowych, "Szumi", jest oczywiste, iż jest to po prostu NIEMOŻLIWE. A ty powtarzasz tutaj tylko to stare i wyświechtane kłamstwa, sfabrykowane ponad 10 lat temu przez Oddział Wojny Psychologicznej i Dezinformacji FSB, odnośnie agresji Federacji Rosyjskiej wtedy na Gruzję. Powtarzane od tamtej pory, dziesiątki tysięcy razy, w dużym stopniu też i w Polsce! Jest to klasyczna putinowska propaganda, powtarzane z nienawiścią oszczerstwa, na zasadzie papugi, m.in. i przez takich, jak ty, według tej starej goebbelsowskiej zasady, że: "kłamstwo powtarzane setki razy, staje się prawdą".......

 4. Ty masz z tym jakiś problem, Olkha, że pociski Rafael'a Stunner, używane w "Procy Dawidowej", są również produkowane na licencji przez US Raytheon'a, jako SkyCeptor ???? Kosztują one 1 milion USD za sztukę, i wykonują w 85% tę samą robotę, co kosztujące zdrowo ponad 3 miliony USD PAC-3 MSE, używane w bateriach Patriot PAC-3. Pozwoliłoby to naszemu programowi "Wisła" mieć znaczenie więcej dodatkowych efektorów, za znacznie mniejsze pieniądze. Masz z tym jakiś problem ??? No bo nie rozumiem tego twojego tutaj bełkotu na temat tej reklamy, i jakichś pieniędzy rzekomo "wyrzuconych w błoto".......

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc