Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Przyszły USS Mobile zakończył próby morskie

US Navy

8 października dowództwo US Navy poinformowało, że przyszły wielozadaniowy okręt wojenny USS Mobile (LCS 26) zakończył z powodzeniem próby zdawczo-odbiorcze. Powyższa informacja otwiera drogę do dostawy jednostki, co zaplanowano jeszcze na październik. 

Próby zakończono 25 września na wodach Zatoki Meksykańskiej. Po dostawie okręt pozostanie nad Zatoką Meksykańską do momentu wcielenia do służby - ma to związek z faktem, że był budowany w stoczni Austal USA, która mieści się właśnie w mieście Mobile w stanie Alabama. Po wcieleniu, zgodnie z dotychczasową tradycją, przepłynie do San Diego. Powyższa baza jest portem macierzystym dla wszystkich okrętów typu Independence w US Navy. 

Przyszły USS Mobile jest trzynastym przedstawicielem typu Independence budowanym na zamówienie Departamentu Obrony przez stocznię Austal USA. Obecnie w służbie znajduje się jedenaście z nich, a obok Mobile na wcielenie do służby czeka także Oakland. Dodatkowo w stoczni prowadzone są prace przy czterech kolejnych jednostkach. Budowa kolejnej pary (LCS 36 i LCS 38) ma rozpocząć się w 2021 roku. 

Przyszły USS Mobile został zamówiony w marcu 2016 roku. Symboliczne położenie stępki odbyło się w grudniu 2018 roku, a wodowanie 11 stycznia 2020 roku. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc