Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Projekt Iver Huitfeldt dla Royal Navy

31 maja konsorcjum Babcock Team 31 zaprezentował koncepcję Arrowhead 140, która ma stanowić odpowiedź na zapotrzebowanie Royal Navy poszukującej budowniczego fregat Typu 31, które mają stanowić uzupełnienie dla Typu 26 i niszczycieli Typu 45.

W konsorcjum Babcock Team 31 znajduje się stocznia Babcock, a także Thales, OMT, BMT, Harland & Wolff oraz Ferguson Marine. Projekt koncepcyjny oparto na sprawdzonym typie Iver Huitfeldt, które w liczbie trzech sztuk służą w Marynarce Wojennej Danii. Dzięki temu do minimum, zdaniem projektantów, można ograniczyć ryzyko opóźnień realizacji programu oraz realnie oszacować koszty eksploatacji. Dodatkowo propozycja jest także skierowana do potencjalnych klientów eksportowych.

Royal Navy planuje zbudować od pięciu do dziesięciu fregat Typu 31, które mają wejść do służby od 2023 roku. Średnia cena jednej z nich została wstępnie oszacowana na około 270 mln funtów. Obok konsorcjum Babcock Team 31 o zamówienie walczy konsorcjum stoczni Cammell Laird wsparte przez koncern BAE Systems.

W przypadku duńskiego udziału, obejmującego firmę OMT, propozycja sprzedaży projektu fregat typu Iver Huitfeldt trafiła także do innych państw świata, m.in. Australii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski. W żadnym przypadku nie zyskała jednak uznania.

(ŁP) Foto: Babcock Team 31
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Projekt Iver Huitfeldt dla Royal Navy”

  1. Jak w Polsce miała zyskać uznanie jak tu nie ma nawet kasy na ukończenie Ślązaka w pierwotnej wersji....o okretach podwodnych nie wspomnę , nie ta "liga"...

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc