Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Policyjny Black Hawk wraca do kraju

Policyjny S-70i Black Hawk zakończył udział w misji pomocy w Republice Czeskiej. W czasie pięciu dni działań wykonał 489 zrzutów wody. Fot. Policja

30 lipca Komenda Główna Policji poinformowała, że wielozadaniowy śmigłowiec S-70i Black Hawk zakończył działania gaśnicze na terenie Parku Narodowego Czeska Szwajcaria i ma powrócić do kraju.


Przez pięć dni działań operacyjnych policyjny Black Hawk, z mieszaną załogą składającą się z czterech policjantów oraz trzech strażaków, spędził w powietrzu 39 godzin. W tym czasie wykonano 489 zrzutów wody, z wykorzystaniem zasobnika Bambi Bucket, co jest równoznaczne ze zrzutem 1,46 mln litrów wody.

Komenda Główna Policji, na potrzeby operacyjne, zakupiła w należących do korporacji Lockheed Martin Polskich Zakładach Lotniczych Sp. z o.o. w Mielcu trzy śmigłowce S-70i Black Hawk. Pierwsze dwa zakontraktowano w maju 30 maja 2018 roku, a trzeci w listopadzie 2018 roku. Ich dostawy zakończono w kwietniu 2019 roku. Z kolei zasobniki przeciwpożarowe Bambi Bucket są kupowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie – zamówienia na nie zapoczątkowano we wrześniu 2020 roku. Był to wynik analiz z pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym, który wybuchł w 2020 roku. Poza ćwiczeniami na terenie kraju, policyjne S-70i Black Hawk wyposażone w zasobniki Bambi Bucket były już wykorzystywane operacyjnie w ramach akcji pomocy w Turcji (2021 roku) oraz na terenie Polski.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc