Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PIT-RADWAR S.A. będzie serwisować system rozpoznawczy Gunica

Fot. PIT-RADWAR S.A.

4 kwietnia 3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o podpisaniu wieloletniej umowy z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej firmą PIT-RADWAR S.A. w sprawie realizacji usługi serwisu stacji rozpoznania pokładowych systemów elektronicznych Gunica M oraz Gunica S.

Powyższa umowa ma wartość 7,7 mln PLN z VAT i została zawarta 16 marca bieżącego roku. Specjaliści PIT-RADWAR S.A. mają realizować prace w latach 2023-25 i będzie to kontynuacja wieloletniej współpracy. Serwis ma obejmować usługi naprawy, diagnostyki, konserwacji oraz czynności utrzymujące sprawność techniczną. System jest eksploatowany przez pododdziały rozpoznania radioelektronicznego Sił Powietrznych. Jest to jeden z ważniejszych elementów rozpoznania elektronicznego, który znajduje się na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Umowa serwisowa z PIT-RADWAR S.A. jest jedną z dwóch, które zostały zawarte 3. Regionalną Bazę Logistyczną w ostatnich miesiącach i które obejmowały system Gunica. W październiku ubiegłego roku AM Technologies Sp. z o.o. Sp.k. podpisała umowę (obowiązującą w latach 2023-24) w sprawie remontu elementów systemu, które znajdowały się w obszarze kompetencji powyższej spółki. Wówczas informowano, że osobna umowa serwisowa będzie zawarta w kolejnych miesiącach – postępowanie przetargowe, o charakterze ograniczonym, uruchomiono w grudniu. Oferta PIT-RADWAR S.A. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc