Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Piloci LPR przeszkolą się w Stanach Zjednoczonych

10 marca Lotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o podpisaniu umowy z firmą FlightSafety International Inc. w sprawie przeprowadzenia szkolenia pilotów latających na co dzień na turbośmigłowych samolotach dyspozycyjnych Piaggio P.180 Avanti należących do tej formacji.

Przedmiotem umowy jest okresowe szkolenie symulatorowe i teoretyczne, które przejdzie jedenastu pilotów. W jego ramach zaplanowane są zajęcia związane z zapobieganiem i wyprowadzaniem samolotu z sytuacji krytycznych – całość zostanie zrealizowana w siedzibie amerykańskiej firmy w West Palm Beach na Florydzie. Umowa ma wartość 791 tys. dolarów i została podpisana 2 marca bieżącego roku.

Firma FlightSafety International Inc., w ocenie zamawiającego, jest jedynym wykonawcą zdolnym do przeprowadzenia takiego szkolenia. Z tego też względu procedura zawarcia umowy była realizowana na drodze negocjacyjnej, a nie w ramach otwartego postępowania przetargowego.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe eksploatuje dwa samoloty tego typu. Pierwszy z nich (SP-MXH) został dostarczony w maju 2004 roku, a drugi (SP-MXI) w kwietniu 2007 roku. Od połowy 2009 roku ich bazą jest lotnisko Okęcie w Warszawie, skąd realizują loty medyczne.

(ŁP) Foto: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc