Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PAS 19 - Ulepszanie Typhoona

19 czerwca w czasie Międzynarodowego Salonu Lotniczego i Kosmicznego w Paryżu konsorcjum Eurofighter GmbH poinformowało o podpisaniu z agencją NETMA kontraktu w sprawie dalszego rozwoju wielozadaniowego samolotu bojowego Eurofighter Typhoon.

Umowa ma wartość 54 mln euro i na jej mocy przez 19 miesięcy będą prowadzone prace studyjno-analityczne dotyczące potencjału modernizacyjnego konstrukcji oraz układu napędowego. Głównymi obszarami będzie podsystem walki elektronicznej, zespół napędowy, obniżenie kosztów eksploatacji wraz z poprawą wskaźnika dostępności, a także potencjalna modernizacja kabiny pilota. Zebrane wnioski mają pozwolić na opracowanie kolejnych programów zwiększających możliwości operacyjne platformy.

Kontynuacja procesu modernizacji Typhoona ma związek z faktem, że jeszcze przez wiele lat ma to być podstawowy typ samolotu bojowego czterech państw-członków konsorcjum, a także odpowiedź na potrzeby potencjalnych klientów eksportowych. Obecnie z samolotów tego typu korzystają siły zbrojne Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Austrii, Arabii Saudyjskiej oraz Omanu. Dodatkowo zakontraktowano dostawy maszyn do Kataru oraz Kuwejtu.

(ŁP) Foto: Eurofighter GmbH
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “PAS 19 - Ulepszanie Typhoona”

  1. Kolejny dowód na to, że kupno #Eurofighter było lepszym pomysłem od pakowania się w #F35. Budowanie relacji na własnym podwórku byłoby 10 razy lepszym rozwiązaniem, niż próba przypodobania się wujkowi z za oceanu.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc