Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MESKO S.A. i WZE S.A. podpisały umowę dotyczącą PPZR Piorun

Fot. MESKO S.A.

Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. spółki MESKO S.A. i WZE S.A. podpisały umowę o współpracy, w ramach której Spółka z Zielonki będzie produkować wiązki sygnałowe do Przenośnych Przeciwlotniczych Zestawów Rakietowych Piorun. Umowa została zawarta w siedzibie MESKO S.A. w Skarżysku - Kamiennej.

Dokument ze strony MESKO S.A. podpisali Prezes Zarządu Elżbieta Śreniawska oraz Członek Zarządu ds. Rozwoju dr inż. Przemysław Kowalczuk, a w imieniu WZE S.A. Prezes Zarządu – Dyrektor Naczelny Małgorzata Kobylarczyk i Członek Zarządu Ireneusz Jabłoński.

Znaczące zwiększenie zamówień na zakup PPZR Piorun powoduje, że MESKO poszukuje nowatorskich rozwiązań mających na celu wzmocnienie procesu produkcyjnego.

- Poza zwielokrotnieniem mocy produkcyjnych, naszym celem jest także zdobywanie nowych łańcuchów dostaw. Umowa z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi jest jednym z elementów tego procesu i ma na celu pozyskanie nowego dostawcy i  wdrożenie nowoczesnych technologii – podkreśliła Prezes Zarządu MESKO S.A. Elżbieta Śreniawska.

W podobnym duchu wypowiedział się Członek Zarządu ds. Rozwoju MESKO S.A. dr inż. Przemysław Kowalczuk.

- Stawiamy ważny krok w procesie wdrażania nowoczesnych technologii do produkcji jednego z naszych najważniejszych wyrobów, czyli Przenośnego Przeciwlotniczego Zestawu Rakietowego Piorun opartych na doświadczeniach zdobytych przez WZE przy produkcji komponentów do amerykańskiego systemu PATRIOT. Współpraca z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi oznacza dla MESKO poszerzenie łańcucha dostaw i dywersyfikację produkcji, a dla Grupy PGZ kolejny etap komercjalizacji transferów technologii od partnerów zagranicznych - powiedział dr inż. Przemysław Kowalczuk.

Spółka WZE S.A. posiada szeroki zakres doświadczeń i wiedzy zdobytego przy współpracy z  amerykańskim koncernem Raytheon Integrated Defense Systems, produkując moduły elektroniczne w tym wiązki sygnałowe do systemu PATRIOT w ramach programu „Wisła”. Naturalną konsekwencją dla WZE S.A. jest zawarcie umowy produkcyjnej w ramach polskich projektów rakietowych.

- Jest to świetny przykład wykorzystania pozyskanych kompetencji na bazie offsetu i współpracy bezpośredniej z amerykańskim przemysłem w ramach programu Wisła. Dołączając do łańcucha dostaw w tak ważnym projekcie Spółka rozszerza swoją obecność w segmencie pocisków - powiedziała Prezes Zarządu WZE S.A. Małgorzata Kobylarczyk.

WZE S.A. będą wytwarzać dla MESKO S.A. wiązki sygnałowe, które odpowiadają za przekazywanie informacji pomiędzy blokami rakiety, co jest częścią zmiany filozofii całego procesu produkcyjnego PPZR Piorun.

Źródło: MESKO S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc