Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Konferencja i wystawa InSec 2017– dzień pierwszy

W Warszawie trwa obecnie dwudniowa Międzynarodowa Wystawa i Konferencja  Bezpieczeństwa Granic i Bezpieczeństwa Wewnętrznego InSec 2017, zorganizowana przez Zarząd Targów Warszawskich S.A., której patronat medialny objęło „Wojsko i Technika”. Choć jest to pierwsza edycja wydarzenia, organizatorom udało się przyciągnąć spore grono wysokiej rangi gości i ekspertów, jak również kilkudziesięciu wystawców – firm produkujących i handlujących sprzętem na potrzeby służb mundurowych.

 

Pierwszy dzień konferencji zdominowany był tematyką ochrony granic Polski oraz całej Unii Europejskiej, jak również nowoczesnym technologiom w zakresie ich ochrony. Poruszono także kwestię przestępczości i terroryzmu z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych. Wśród panelistów znaleźli się przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej na czele z prezesem Błażejem Wojniczem, wysokiej rangi reprezentanci m.in. Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, jak również unijnej agencji FRONTEX, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz środowisk akademickich. W szczególności warto wymienić obecność Arkadiusza Czartoryskiego, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, gen. bryg. SG Marka Łapińskiego, Komendanta Głównego Straży Granicznej, gen. Wasilija Servatyuka, Pierwszego Zastępcę Szefa Służby Ochrony Granicy Państwowej Ukrainy oraz prof. Piotra Pogonowskiego, Szefa ABW.

 

Sama wystawa skupiła zarówno dużych graczy na rynku – w postaci Polskiej Grupy Zbrojeniowej i kilku firm zależnych, w szczególności: PCO SA, Maskpol SA, Wojskowe Zakłady Łączności nr 1, Zakłady Mechaniczne „Tarnów”, Fabryka Broni „Łucznik”-Radom, jak i szereg mniejszych, w zwłaszcza prywatnych firm. Również Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych posiadał swoje stoisko, na którym zaprezentowano BSP AtraxM. Prywatna część branży reprezentowana była w głównej mierze przez małe i średnie przedsiębiorstwa, do których zaliczyć można producenta bezzałogowych statków powietrznych, firmę Spartaqs; dystrybutora urządzeń do detekcji, przedsiębiorstwo Spy Shop; czy producenta systemów łączności i informatycznych - firmę KenBIT.

[cycloneslider id="insec"]

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc