Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowy prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Fot. Stalowka.NET

W wyniku postępowania kwalifikacyjnego w dniu 21 marca 2024 r. Rada Nadzorcza Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. dokonała wyboru prezesa – pana Krzysztofa Trofiniaka. Nowy Prezes Zarządu PGZ S.A. zacznie pełnienie obowiązków w dniu 25 marca 2024 r.

Krzysztof Trofiniak jest menadżerem z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle zbrojeniowym i ciężkim oraz ekspertem w dziedzinie rozwoju i produkcji techniki uzbrojenia. W latach 2014-2015 pełnił funkcję członka zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., gdzie odpowiadał za nadzorowanie prac badawczo-rozwojowych, produkcyjnych i handlowych oraz współpracę  w obszarze artylerii lufowej i rakietowej, obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oraz amunicji i rakiet.

Od początku swojej kariery zawodowej, trwającej przez kolejne 25 lat, był związany z  Hutą Stalowa Wola S.A. i Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Maszyn Ziemnych i Transportowych. W latach 2008-2015 pełnił funkcję prezesa, dyrektora generalnego HSW S.A. Wcześniej był członkiem zarządu – dyrektorem handlowym, szefem Biura Technicznego Przygotowania Produkcji w HSW S.A., szefem Biura Technicznego Przygotowania Produkcji oraz dyrektorem ds. produkcji i techniki w HSW-Trading sp. z o.o. Pracował też w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Maszyn Ziemnych i Transportowych
w Stalowej Woli, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora OBRMZiT, dyrektora ds. rozwoju konstrukcji, głównego konstruktora, specjalisty technologa, gdzie zajmował się rozwojem wyrobów HSW S.A. Zarządzał spółką HSW-Trading sp. z o.o. i Dressta sp. z o.o.

Od 2017 r. pełnił funkcję prezesa zarządu, dyrektora naczelnego Fabryki Maszyn Lubaczów sp. z o.o.

Krzysztof Trofiniak jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej oraz studiów podyplomowych w Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Ekonomika i Zarządzanie Firmami. Ukończył wiele kursów m.in. z obszaru procesowego zarządzania produkcją i jakością. Interesuje się techniką wojskową, lotnictwem i modelarstwem.

Źródło: PGZ

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Nowy prezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej”

  1. Pan Trofiniak ma na zdjęciu takie serduszko; to on jest apolityczny? Dla kolegi z 3Drogi pytam.

  2. Puste serduszko na marynarce i już wiadomo Swój człowiek Jakże inaczej Trzeba było go wybrać I pewnie miał najlepsze kompetencje :):):):):):):):)

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc