Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne RWŁC-10/T dla wojska

2 czerwca Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu kontraktu z konsorcjum WZŁ nr 1 S.A. oraz Transbit Sp. z o.o. w sprawie dostaw kolejnych aparatowni łączności cyfrowych transmisyjnych RWŁC-10/T.

Umowa, o wartości 111 mln złotych, została podpisana 31 maja. Na jej mocy powyższe konsorcjum dostarczy jedenaście RWŁC-10/T w bieżącym roku, a dodatkowo w ramach opcji kontraktowej w przyszłym roku może dostarczyć kolejnych dwanaście. Cała procedura zakupu została uruchomiona 25 lutego bieżącego roku i miała charakter negocjacji z jednym oferentem – gdyż powyższe konsorcjum jest jedynym dostawcą aparatowni RWŁC-10/T.

Nowy sprzęt, najprawdopodobniej, trafi do pododdziałów Wojsk Obrony Terytorialnej, gdyż te jednostki muszą otrzymać sprzęt kompatybilny z obecnie używanym w innych jednostkach Sił Zbrojnych. W stosunku do poprzednich egzemplarzy, zmiany obejmą najprawdopodobniej nośnik – obecnie mogą one trafić na zamawiane ciężarówki rodziny Jelcz 442.

Ruchomy Węzeł Łączności Cyfrowej w wersji transmisyjnej – RWŁC-10/T jest mobilnym centrum telekomunikacyjnym integrującym w sobie sieci komutacji strumieniowej oraz pakietowej. W wersji podstawowej, wyposażony w trzy radiolinie o przypływowości do 34Mb/s pracujące w paśmie III+ (1350 ÷ 2700MHz), umożliwia zestawianie połączeń radiowych na dystansie do 50km. Interfejsy burtowe umożliwiają dowiązanie aparatowni do każdego obecnie istniejącego węzła łączności zarówno poprzez trakty cyfrowe jak i poprzez łącza pakietowe. W oparciu o RWŁC-10/T można rozwinąć zintegrowane sieci informatyczne stanowiska dowodzenia zapewniając przy tym pełną gamę usług sieciowych. Serwer zainstalowany na pokładzie kabiny łączności dostosowany jest do wymogów aplikacji, które są wykorzystywane Siłach Zbrojnych.

(ŁP) Foto: WZŁ nr 1 S.A.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc