Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne BMD-4M dla rosyjskiego WDW

Bojowe wozy desantu BMD-4M na poligonie Poliwno w obwodzie uljanowskim. Fot. Ministerstwo Obrony FR.

Rosyjska agencja informacyjna „Interfaks-AWN” podała 19 lutego, że Wojska Powietrzno-Desantowe Federacji Rosyjskiej otrzymają w 2021 r. ponad 250 nowych i zmodernizowanych egzemplarzy uzbrojenia. W ten sposób nasycenie nowoczesnym sprzętem tego rodzaju wojsk przekroczy 72%.

„Interfaks-AWN” cytuje gen. mjr. Anatolija Koncewoja – zastępcę szefa sztabu Wojsk Powietrzno-Desantowych (Wozduszno-Diesantnyje Wojska, WDW). Koncewoj powiedział, że w tym roku WDW odbiorą m.in. dwa batalionowe komplety bojowych wozów desantu BMD-4M. W ten sposób w WDW będzie już 12 batalionów desantowo-szturmowych wyposażonych w BMD-4M. Prócz wspomnianych 250 nowych i zmodernizowanych egzemplarzy uzbrojenia, WDW dostaną ponad 10 000 „środków desantowych”.

Chodzi o zestawy do desantowania z powietrza pojazdów opancerzonych. W przypadku wozów bojowych BMD-4M i transporterów desantu BTR-MDM są to zestawy spadochronowe PBS-950U i PBS-955. Natomiast starsze pojazdy korzystają z zestawów spadochronowych PBS-916 (wozy BMD-2) i PBS-925 (transportery BTR-D, 120 mm armatomoździerze 2S9, wozy rozpoznania i dowodzenia artylerii 1W119). Generał mjr. Koncewoj przypomniał też, że w 2020 r. WDW odebrały ok. 400 nowych i zmodernizowanych egzemplarzy uzbrojenia i ponad 22 000 środków desantowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc