Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne AW139 dla Pakistanu

20 lutego koncern Leonardo poinformował, że Ministerstwo Obrony Pakistanu zakupiło nieujawnioną liczbę wielozadaniowych śmigłowców transportowych AW139, które trafią do sił zbrojnych tego kraju od drugiej połowy bieżącego roku.

Powyższa umowa stanowi kontynuację zakupów AW139 przez służby rządowe Pakistanu. Podobnie jak wcześniejsze umowy szczegóły są objęte tajemnicą. W zeszłym roku Islamabad zakontraktował dwie partie AW139 przeznaczone dla sił zbrojnych – według prasy lokalnej każda z nich liczyła po cztery egzemplarze. Ich dostawy rozpoczęły się w lecie zeszłego roku. Część danych wskazuje, że AW139 trafiły do lotnictwa armijnego, gdzie będą wykorzystywane do zastąpienia wiropłatów starszych typów. Pod koniec zeszłego roku w Pakistanie eksploatowanych było jedenaście AW139 – pięć z nich przez służby rządowe (m.in. w charakterze śmigłowców ratowniczych), a także użytkowników cywilnych.

AW139 jest jednym z najpopularniejszych śmigłowców oferowanych przez koncern Leonardo. Opracowany na przełomie wieków, produkowany od 2003 roku, zyskuje uznanie wśród użytkowników wojskowych, służb porządku publicznego oraz klientów cywilnych.

(ŁP) Foto: Fabio de Nicola
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc