Zaloguj

Karabinki GROT trafiły do Jednostki Strzeleckiej we Włocławku

Dzięki podpisanemu porozumieniu Jednostka Strzelecka 4051 (jako pierwsza w Polsce) otrzymała karabinki Grot. Fot. JS 4051

14 lipca Jednostka Strzelecka 4051 im. gen. broni Władysława Andersa z Włocławka poinformowała o podpisaniu porozumienia z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Fabryką Broni Fabryką Broni Łucznik Radom Sp. z o.o. porozumienia o współpracy. W jego wyniku otrzymała niewielką liczbę karabinków GROT.

Jest to pierwsze tego typu porozumienie pomiędzy producentem Grotów oraz jednostką proobronną - formalnie została podpisana przez Piotra Szczepańskiego (prezesa zarządu Fabryki Broni “Łucznik” Radom Sp. z o.o.) oraz Krzysztofa Wójcika (dowódcę Jednostki Strzeleckiej 4051). Sprzęt ma służyć do realizacji szkoleń proobronnych oraz zajęć edukacyjnych dla uczniów klas mundurowych. Dzięki możliwości zapoznania się z nowoczesnym sprzętem, który jest używany na co dzień w jednostkach Wojska Polskiego, młodzież chcąca kontynuować karierę w wojsku będzie mogła wykonać przysłowiowy pierwszy krok.

Proobronna jednostka z Włocławka realizuje różnorodne zadania związane z procesem nauczania i podnoszenia kwalifikacji. Tylko w ostatnich dniach członkowie stowarzyszenia mogli uczestniczyć w szkoleniu medycznym prowadzonym na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. W okresie letnim zaplanowano także kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Sternika Motorowodnego, Płetwonurka oraz Skoczka Spadochronowego. Wszystkie będą realizowane przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc