Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Karabinki GROT trafiły do Jednostki Strzeleckiej we Włocławku

Dzięki podpisanemu porozumieniu Jednostka Strzelecka 4051 (jako pierwsza w Polsce) otrzymała karabinki Grot. Fot. JS 4051

14 lipca Jednostka Strzelecka 4051 im. gen. broni Władysława Andersa z Włocławka poinformowała o podpisaniu porozumienia z należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Fabryką Broni Fabryką Broni Łucznik Radom Sp. z o.o. porozumienia o współpracy. W jego wyniku otrzymała niewielką liczbę karabinków GROT.

Jest to pierwsze tego typu porozumienie pomiędzy producentem Grotów oraz jednostką proobronną - formalnie została podpisana przez Piotra Szczepańskiego (prezesa zarządu Fabryki Broni “Łucznik” Radom Sp. z o.o.) oraz Krzysztofa Wójcika (dowódcę Jednostki Strzeleckiej 4051). Sprzęt ma służyć do realizacji szkoleń proobronnych oraz zajęć edukacyjnych dla uczniów klas mundurowych. Dzięki możliwości zapoznania się z nowoczesnym sprzętem, który jest używany na co dzień w jednostkach Wojska Polskiego, młodzież chcąca kontynuować karierę w wojsku będzie mogła wykonać przysłowiowy pierwszy krok.

Proobronna jednostka z Włocławka realizuje różnorodne zadania związane z procesem nauczania i podnoszenia kwalifikacji. Tylko w ostatnich dniach członkowie stowarzyszenia mogli uczestniczyć w szkoleniu medycznym prowadzonym na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. W okresie letnim zaplanowano także kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Sternika Motorowodnego, Płetwonurka oraz Skoczka Spadochronowego. Wszystkie będą realizowane przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc