Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne karabinki MSBS Grot trafią do Afryki

Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej

1 września Polska Grupa Zbrojeniowa poinformowała o podpisaniu umowy z nieujawnionym państwem Afryki Środkowo-Wschodniej w sprawie dostawy partii karabinków szturmowych MSBS Grot.

Szczegóły umowy nie są znane. Jak wskazuje komunikat PGZ, sukces stanowi efekt wieloletniej współpracy Grupy PGZ z państwami Afryki w zakresie indywidualnego wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy. Co jest istotne, obie strony planują rozszerzenie współpracy o inne rodzaje asortymentu produkowanego w Polsce.

Jak wskazał prezes zarządu PGZ S.A., Sebastian Chwałek, jesteśmy szczęśliwi, że nasi partnerzy po raz kolejny obdarzyli nas swoim zaufaniem, kupując nowoczesny sprzęt produkowany w zakładach Grupy PGZ. To dla nas powód do dumy i jednocześnie potwierdzenie, że nasze wyroby prezentują najwyższą jakość i spełniają wymagania współczesnego pola walki. Cieszymy się, że współpraca w zakresie nowoczesnych systemów uzbrojenia wpisuje się również w szerszą kooperację pomiędzy Polską i Afryką na szczeblu gospodarczym i politycznym.

Jest to kolejny sukces MSBS Grot na rynku afrykańskim. Pierwsza partia, także do nieujawnionego klienta, została sprzedana w maju 2022 roku. Wówczas odbiorcą było państwo w Afryce Wschodniej, które zamówiło odmianę na amunicję 7,62x39 mm wraz z celownikami DCM-1 Szafir z PCO S.A..

Poza Wojskiem Polskim, a także polskimi organami bezpieczeństwa i ochrony porządku publicznego, Groty użytkowane są także przez siły zbrojne trzech innych państw: Stanów Zjednoczonych (niewielka partia zamówiona w 2022 r.); Ukrainy (ponad 10 000 karabinków w wersji A1+ przekazanych jako dar MON i zakupionych bezpośrednio u producenta).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc