Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar

Kolejna umowa na dostawę karabinków MSBS GROT dla Straży Granicznej

Straż Graniczna podpisała umowę na dostawę kolejnej partii karabinków MSBS GROT. Fot. Straż Graniczna

W czwartek 9 czerwca br. przedstawiciele Straży Granicznej oraz Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. podpisali umowę na dostarczenie najnowszej konstrukcji zakładu dla służb granicznych RP. Do funkcjonariuszy Straży Granicznej trafi karabinek MBS GROT w wersji C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

MSBS GROT to karabinek, który świetnie się sprawdza w służbie Straży Granicznej. Jest wszechstronny i praktyczny, sprawdza się zarówno w terenie jak i sytuacjach, gdy inne karabinki byłyby po prostu za duże. Dzięki tej modułowości można łatwo przystosować go do konkretnych zadań. Dlatego zdecydowaliśmy, że kolejne jednostki będziemy wyposażać w tę nowoczesną polską broń. – powiedział płk SG Dariusz Teteruk - Zastępca Dyrektora Biura Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej, który reprezentował formację przy podpisaniu umowy.

MSBS GROT powstał w ramach wojskowego projektu TYTAN, a broń została zaprezentowana po raz pierwszy w przeddzień Święta Wojska Polskiego w 2012 r. Ta wyjątkowa konstrukcja pozwala na szybką zmianę kluczowych modułów, takich jak moduł lufy ze zintegrowaną komorą gazową, mechanizm spustowy, moduł granatnik i kolba. Dzięki czemu można szybko dostosować broń dla konkretnego odbiorcy i konkretnych potrzeb. Te wszystkie cechy można osiągnąć zarówno w układzie klasycznym i bezkolbowym. Pierwsze egzemplarze MSBS „GROT” weszły w skład uzbrojenia Straży Granicznej w 2018 roku.

Źródło: Straż Graniczna

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc