Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Kolejna umowa na dostawę karabinków MSBS GROT dla Straży Granicznej

Straż Graniczna podpisała umowę na dostawę kolejnej partii karabinków MSBS GROT. Fot. Straż Graniczna

W czwartek 9 czerwca br. przedstawiciele Straży Granicznej oraz Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. podpisali umowę na dostarczenie najnowszej konstrukcji zakładu dla służb granicznych RP. Do funkcjonariuszy Straży Granicznej trafi karabinek MBS GROT w wersji C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

MSBS GROT to karabinek, który świetnie się sprawdza w służbie Straży Granicznej. Jest wszechstronny i praktyczny, sprawdza się zarówno w terenie jak i sytuacjach, gdy inne karabinki byłyby po prostu za duże. Dzięki tej modułowości można łatwo przystosować go do konkretnych zadań. Dlatego zdecydowaliśmy, że kolejne jednostki będziemy wyposażać w tę nowoczesną polską broń. – powiedział płk SG Dariusz Teteruk - Zastępca Dyrektora Biura Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej, który reprezentował formację przy podpisaniu umowy.

MSBS GROT powstał w ramach wojskowego projektu TYTAN, a broń została zaprezentowana po raz pierwszy w przeddzień Święta Wojska Polskiego w 2012 r. Ta wyjątkowa konstrukcja pozwala na szybką zmianę kluczowych modułów, takich jak moduł lufy ze zintegrowaną komorą gazową, mechanizm spustowy, moduł granatnik i kolba. Dzięki czemu można szybko dostosować broń dla konkretnego odbiorcy i konkretnych potrzeb. Te wszystkie cechy można osiągnąć zarówno w układzie klasycznym i bezkolbowym. Pierwsze egzemplarze MSBS „GROT” weszły w skład uzbrojenia Straży Granicznej w 2018 roku.

Źródło: Straż Graniczna

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc