Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Fabryka Broni na Targach IDEX 2023 w Abu Zabi

Podczas IDEX 2023 radomska Fabryka Broni „Łucznik” prezentuje swoje sztandarowe produkty. Fot. FB "Łucznik" - Radom Sp. z o.o.

Rodzina karabinków MSBS GROT – sztandarowych produktów radomskiej Fabryki Broni „Łucznik” – po raz kolejny prezentowana jest na zagranicznych targach, tym razem podczas Międzynarodowej Wystawy i Konferencji Obronnej IDEX 2023. Odbywa się ona od 20 do 24 lutego br. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

IDEX to jedyna międzynarodowa wystawa i konferencja poświęcona obronności w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, podczas której prezentowane są najnowsze technologie w lądowych, morskich i powietrznych sektorach obrony. Odbywa się co dwa lata w centrum stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Zabi. Stanowi unikalną platformę do nawiązywania i wzmacniania relacji z departamentami rządowymi, firmami i siłami zbrojnymi we wspomnianym regionie.

W tegorocznych targach uczestniczą wystawcy z 65 krajów, którzy prezentują swoje produkty na 1350 stoiskach zajmujących blisko 165 000 metrów kwadratowych. Organizatorzy szacują, że w wydarzeniu weźmie udział około 130 000 osób.

W Abu Zabi swoje wyroby prezentuje delegacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej z Fabryką Broni „Łucznik” – Radom w składzie. Na wystawie znajdują się flagowe produkty wytwarzane w radomskim zakładzie, które cieszą dużą popularnością wśród odwiedzających wystawę.

- Region Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej to dla naszej spółki bardzo perspektywiczny rynek. Cieszy nas, że nasze produkty wzbudzają duże zainteresowanie i otrzymują przychylne opinie uczestników Targów IDEX – mówi Seweryn Figurski, członek Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o.

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich radomska Spółka prezentuje bogaty asortyment produktów ze swojego portfolio. Goście targów mogą zapoznać się z rodziną karabinków MSBS GROT, które dostępne są w różnych kalibrach, z różnymi długościami lufy oraz w układzie klasycznym i bezkolbowym (bullpup). Nie zabrakło także granatników MSBS GROT - podwieszanego i samodzielnego. Prezentowany jest także karabinek automatyczny Beryl M762 kal. 7,62 x 39 mm czy pistolet samopowtarzalny VIS 100.

Stoisko radomskiej Fabryki Broni „Łucznik” na IDEX 2023 przyciąga zwiedzających z całego świata. Fot. FB "Łucznik" - Radom Sp. z o.o.

- Udział w targach zrzeszających wystawców oraz kontrahentów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej jest dla nas doskonałą okazją do rozmów z potencjalnymi klientami z tego regionu – mówi dr Wojciech Arndt, prezes Zarządu Fabryki Broni – „Łucznik” – Radom. - Warto podkreślić, że radomska Fabryka Broni ma już kontrahentów z Afryki Wschodniej. Mamy nadzieję, że wkrótce dołączą do nich kolejni z tego regionu świata.

***

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów obronnych w Europie.

Źródło: materiały prasowe FB "Łucznik" - Radom Sp. z o.o.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc