Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Inspektorat Uzbrojenia zamówi kolejne cele pozorne

Inspektorat Uzbrojenia zakończył negocjacje z konsorcjum polskich firm, które mają dostarczyć kolejną partię imitatorów celów pozornych. Fot. ITWL

26 maja Inspektorat Uzbrojenia poinformował o zakończeniu negocjacji z konsorcjum polskich podmiotów przemysłu obronnego w sprawie zamówienia kolejnej partii celów powietrznych, które mają być zużyte w czasie ćwiczeń obrony przeciwlotniczej.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami, dostawcami będą Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, ZM Dezamet S.A. oraz BUOS Sp. z o.o.. Negocjacje rozpoczęły się 16 grudnia, termin podpisania umowy nie jest obecnie znany. Potencjalna umowa ma mieć wartość 4,7 mln PLN bez VAT. Inspektorat Uzbrojenia chce zamówić 231 sztuk imitatorów celów powietrznych ICP-R (w latach 2021-22) oraz 40 sztuk imitatorów celów powietrznych ICP-1 (w 2022). Jest to kolejna umowa na tego typu sprzęt - poprzednia (o wartości 12 mln PLN z VAT) została zawarta w czerwcu 2018 roku.

Zastosowanie metody negocjacji z wybranymi podmiotami ma związek z faktem, że ITWL jest autorem dokumentacji technicznej ICP-1 oraz ICP-R i nie udzielił licencji na produkcję wyrobów innym podmiotom. Bazą dla nich są niekierowane pociski rakietowe S-5, które znajdują się w magazynach wojskowych. Produkcja seryjna została uruchomiona w 2008 roku, po pozytywnym zakończeniu badań zdawczo-odbiorczych. Oba typy imitatorów celów powietrznych są wykorzystywane do szkolenia pododdziałów obrony przeciwlotniczej wyposażonych w armaty przeciwlotnicze kalibru 23 mm oraz przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Grom i Piorun.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Inspektorat Uzbrojenia zamówi kolejne cele pozorne”

  1. Fakt że są to bardzo ważne urządzenia w procesie szkolenia plot. Potrzeba takich zakupów w krajowym przemyśle

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc