Zaloguj

IDES - Warszawa 2017

Zaplanowany na 20 kwietnia w Warszawie „Kongres Przemysłowy – Obronność i Energetyka 2017. Europa i Ukraina” to przedsięwzięcie, które stawia sobie za cel rozwijanie współpracy politycznej i przemysłowej na szczeblu międzypaństwowym. Pierwsza edycja poświęcona jest Ukrainie posiadającej duży potencjał gospodarczy dla Polski i Unii Europejskiej. Na Kongresie podniesione zostaną kwestie współpracy sektora zbrojeniowego i jego rozwoju w Europie Środkowej oraz bezpieczeństwa energetycznego, które staje się coraz ważniejszym elementem światowej architektury bezpieczeństwa.

Tematy poruszane podczas paneli Kongresu będą dotyczyły współpracy w sektorze zbrojeniowym w Europie Środkowej i Wschodniej, modernizacji sił zbrojnych Ukraina, bezpieczeństwa dostaw ropy naftowej w regionie, europejskiego sektora gazowego oraz cyberbezpieczeństwa krajowej infrastruktury krytycznej.

Wydarzenie zostało objęte honorowymi patronatami Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Energii, Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz organizowane jest w partnerstwie z Agencją Rozwoju Przemysłu i przy wsparciu NATO.

Kongres jest wydarzeniem towarzyszącym Polsko-Ukraińskiej Komisji Międzyrządowej do Spraw Współpracy Gospodarczej pod przewodnictwem wicepremiera Mateusza Morawieckiego ze polskiej strony i wicepremiera Stepana Kubiwa ze strony ukraińskiej, której posiedzenie będzie miało miejsce dzień po Kongresie.

Obrady Polsko-Ukraińskiej Komisji oraz Kongres Przemysłowy są wynikiem spotkania Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko, które odbyło się w grudniu 2016 roku.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc