Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Hindusi testują DSRV

26 czerwca brytyjska firma JFD poinformowała, że Marynarka Wojenna Indii przeprowadziła pierwsze testy pojazdu ratowniczego DSRV w warunkach oceanicznych – krok stanowi etap wdrażania systemu do eksploatacji.

Hindusi zamówili w JFD dwa ratownicze pojazdy podwodne, które są klasyfikowane jako III generacja systemu pomocy dla załóg okrętów podwodnych potrzebujących pomocy. W ramach próby przeprowadzono pełną operację zaokrętowania systemu na pokład jednostki nawodnej, wodowanie DSRV, podjęcie poszkodowanych oraz powrót na powierzchnię. Całość ćwiczenia zrealizowano na zachodnim wybrzeżu Indii i służyło szkoleniu personelu, który ma eksploatować system.

W ramach kontraktu, o wartości 193 mln funtów, JFD dostarczy dwa ratownicze pojazdy DSRV III generacji wraz z kompletnym systemem ratownictwa, a także będzie realizować usługę wsparcia logistycznego przez 25 lat.

JFD prezentuje potencjał systemu ratownictwa załóg okrętów podwodnych na Balt-Military-Expo 2018, co ma związek z faktem wymagań Marynarki Wojennej i programem Ratownik. Nowa jednostka ratownicza, którą zakontraktowano w grudniu zeszłego roku, ma być zdolna do instalacji NATOwskiego systemu NSRS w celu niesienia pomocy na morzu. Obecnie na Bałtyku jedynym okrętem ratowniczym zdolnym do współpracy z nim jest szwedzki Belos.

(ŁP) Foto: JFD
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc