Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

JFD prezentuje system ratownictwa załóg okrętów podwodnych czwartej generacji

Wizualizacja ratowniczego pojazdu podwodnego systemu Agile. Fot. JFD

Spółka JFD, lider w dziedzinie systemów ratowani załóg okrętów podwodnych i systemów do nurkowań saturacyjnych, wprowadza na rynek system ratownictwa okrętów podwodnych czwartej generacji Agile, oznaczający skokową zmianę w czasie reakcji, mobilizacji i bezpieczeństwie podczas reagowania na incydenty z udziałem uszkodzonych okrętów podwodnych.

SRS Agile (Submarine Rescue System), oparty na 40-letnim doświadczeniu JFD, wprowadza znaczące ulepszenie dostępnych opcji transportu, konfiguracji mobilizacji i bezpieczeństwa systemu podczas reagowania na incydenty z zagrożonym okrętem podwodnym (DISSUB - Distressed Submarine). Po raz pierwszy kompletny SRS może być przewożony przez samoloty komercyjne, istotnie zwiększając zakres opcji transportu lotniczego w porównaniu z obecnymi systemami, które opierają się wyłącznie na dużych samolotach wojskowych o ograniczonej dostępności. Gwarantuje to, że system ratunkowy SRS może dotrzeć do lokalizacji uszkodzonego okrętu podwodnego w ciągu 72 godzin czasu do pierwszego ratunku (TTFR - Time to First Rescue).

Ponadto uproszczono możliwość transportu drogowego i mobilizacji systemu dzięki jego zoptymalizowanej objętości i elastycznej, kontenerowej konfiguracji. Liczba dostępnych statków ratowniczych (VOO - Vessels of Opportunity) została zwiększona, co w połączeniu z jednoczesnym wstępnym przygotowaniem, zredukowaną liczbą interfejsów systemowych i zoptymalizowanym wdrażaniem procesów umożliwia zespołowi ratowniczemu szybką i skuteczną mobilizację.

SRS Agile optymalizuje możliwości transportowe, ma modułową konfigurację i uproszczone interfejsy do montażu na statku VOO w celu zmniejszenia TTFR i złożoności tych podstawowych operacji mobilizacyjnych. Ulepszenia te znacząco poprawiają również łatwość konserwacji systemu.

System Agile wykorzystuje sprawdzoną, najnowocześniejszą technologię zaadaptowaną z komercyjnego przemysłu nurkowego i marek JFD Divex oraz Fathom Systems, umożliwiając ulepszone monitorowanie atmosfery, kondycjonowanie środowiska i monitorowanie hiperbaryczne przy jednoczesnym zwiększeniu niezawodności i bezpieczeństwa.

JFD jest światowym liderem w dziedzinie systemów ratownictwa podwodnego. Jest partnerem w zakresie ratownictwa podwodnego między innymi dla flot: Wielkiej Brytanii, Francji i Norwegii (za pośrednictwem systemu ratownictwa podwodnego NATO - NSRS - NATO Subamrine Rescue System), Republiki Korei, Australii, Singapuru i Indii.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc