Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Grupa WB zmodernizuje część FlyEye Wojska Polskiego

Fot. Grupa WB

27 grudnia Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z Grupą WB w sprawie modernizacji pięciu zestawów bezzałogowych aparatów latających FlyEye znajdujących się w Wojsku Polskim.

Powyższa umowa została zawarta 8 grudnia i ma całkowitą wartość 16,7 mln PLN z VAT. W jej zawarciu zastosowano procedurę negocjacji z wybranym podmiotem, co ma związek z faktem, że Grupa WB jest producentem BSP FlyEye i posiada wyłączne prawa intelektualne wyrobu. Od wielu lat powyższy typ jest sukcesywnie kupowany na potrzeby Sił Zbrojnych – od 2010 roku Grupa WB dostarczyła 31 zestawów ze 124 aparatami latającymi. Biorąc pod uwagę rozwój technologiczny oraz chęć unifikacji nie należy dziwić się, że użytkownik chce modernizować posiadany sprzęt.

Szczegóły umowy nie są znane, poza ogólnym zapisem wzmiankującym, że mowa o modyfikacji do konfiguracji v3.0. W ostatnich tygodniach, w ramach działań informacyjnych, Grupa WB wskazywała możliwości rozwoju systemu poprzez realizację etapu integracji platformy z systemem TOPAZ, zastosowania głowicy jednosensorowej z pełną stabilizacją video, zastosowaniem mapy elewacyjnej czy możliwością stosowania alternatywnych metod pozycjonowania platformy powietrznej.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc