Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Granatniki podwieszane GPBO-40 dla Sił Zbrojnych RP

Fot. DEZAMET

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. z Nowej Dęby podpisały umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawę partii 40 mm granatników jednostrzałowych podwieszanych GPBO-40.

Umowa obejmuje wyprodukowanie i dostarczenie do Sił Zbrojnych RP, 40 mm granatników jednostrzałowych podwieszanych GPBO-40 w 2021 r.
– Ostatnie zamówienie na tego typu uzbrojenie zrealizowaliśmy kilka lat temu. Jest to dla nas naturalne, że jako producent wielu rodzajów 40 mm naboi ćwiczebnych, treningowych, taktycznych, czy bojowych do granatników jednostrzałowych mamy w ofercie także broń. Liczymy, że po udanym powrocie granatnik GPBO-40 zagości w naszej ofercie nie tylko dla wojska, ale i innych służb mundurowych – powiedział Tomasz Wawrzkowicz, prezes Zarządu ZM Dezamet S.A.
40 mm granatnik jednostrzałowy podwieszany GPBO-40 przystosowany jest do montażu do 5,56 mm karabinków szturmowych wz. 96 Beryl lub 7,62 mm AKM. Przeznaczony jest do zwalczania i obezwładniania siły żywej, niszczenia urządzeń technicznych, budynków, środków ogniowych, lekko opancerzonego sprzętu bojowego, stawiana zasłon dymnych, oświetlania terenu, zależnie od rodzaju użytej amunicji. Dzięki konstrukcji modułowej granatnika GPBO-40, możliwa jest modyfikacja kompletacji i uzyskanie broni w wersji samodzielnej (GSBO-40). Lufa granatnika do ładownia odchylana jest na bok, co umożliwia stosowanie amunicji o niestandardowej (większej) długości.
Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. produkują szeroką gamę amunicji artyleryjskiej, moździerzowej i granatnikowej. Dodatkowo firma świadczy usługi i realizuje sprzedaż w zakresie produkcji cywilnej oraz obróbki metali, a także posiada akredytowane laboratorium badawczo-pomiarowe. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody Defender, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Źródło: DEZAMET S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Granatniki podwieszane GPBO-40 dla Sił Zbrojnych RP”

  1. Wreszcie jakieś zamówienie dla naszego przemyslu bo coś od początku roku z tym kiepskawo. Warto także pozyskać automatyczne 40mm granatniki wielostrzałowe, które też możemy wyprodukować u siebie

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc