Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wielkokalibrowa amunicja z Zakładów Metalowych DEZAMET S.A.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. w ramach realizacji umowy z Inspektoratem Uzbrojenia dostarczyły 6000 szt. amunicji 155 mm do samobieżnej armatohaubicy KRAB. Fot. PGZ S.A.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. w ramach realizacji umowy z Inspektoratem Uzbrojenia dostarczyły 6000 szt. amunicji 155 mm do samobieżnej armatohaubicy KRAB.


Sześć tysięcy sztuk amunicji 155 mm bez gazogeneratora zostało dostarczone do jednego ze składów materiałowych Sił Zbrojnych RP przez Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. z Nowej Dęby. Jest to realizacja tegorocznej części kilkuletniego kontraktu podpisanego z Inspektoratem Uzbrojenia. Dostarczenie kolejnych partii przewidziane jest na lata 2021 i 2022.

„Dzięki takim kontraktom DEZAMET rozwija się i są możliwe kolejne inwestycje w nowe budynki produkcyjne, urządzenia CNC do precyzyjnej obróbki mechanicznej oraz wiele przyrządów kontrolno-pomiarowych poprawiających jakość i niezawodność naszych wyrobów” – powiedział Prezes Zarządu Tomasz Wawrzkowicz. – „Od wielu lat dostarczamy naszej armii amunicję najwyższej jakości a jest ona wykorzystywana przy sprzęcie rodzimej produkcji” – dodał.


Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. to firma wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Od wielu lat specjalizuje się w produkcji wojskowej. Asortyment przeznaczony na potrzeby obronności obejmuje przede wszystkim amunicję dużego i średniego kalibru (artyleryjską, moździerzową i granatnikową). Firma także świadczy usługi dla rynku cywilnego w zakresie obróbki mechanicznej i galwanicznej metali. Posiada także akredytowane przez PCA laboratorium badawczo pomiarowe wykonujące badania i analizy dla wielu podmiotów z terenu podkarpacia. Firma jest laureatem wielu wyróżnień, w tym prestiżowej nagrody DEFENDER, przyznawanej podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc